Chińskie media społecznościowe żyją aktualnie historią sprytnej Chinki, która wykorzystała swoich adoratorów do zakupienia… domu dla swoich rodziców. Xiaoli, bo pod takim pseudonimem występuje w opowieści dziewczyna, poprosiła swoich 20 kochanków do sprezentowania jej iPhone’a 7. 20 telefonów, które otrzymała, sprzedała i za uzyskaną sumę kupiła rodzicom dom.

Historia o Xiaoli bije rekordy popularności na chińskim portalu Weibo, gdzie odnoszący się do niej hasztag #20TelefonówZaDom został zamieszczony już 13 milionów razy. O Xiaoli pierwsza opowiedziała na forum Tian Ya Yi Du blogerka, która swoje wpisy sygnuje „Dumna Qiaoba”. Ta ma znac Xiaoli osobiście.

Pochodząca z Shenzhen Xiaoli chciała kupić swoim rodzicom dom, o którym tak zawsze marzyli. Nie było ich jednak na niego stać, gdyż oboje są biednymi ludźmi. Dziewczyna wykorzystała więc swój wdzięk i charyzmę, by omamić 20 mężczyzn, którzy się za nią uganiali. Ci kupili jej najnowsze telefony Apple’a, które później dziewczyna sprzedała w skupie używanych telefonów Hui Shou Bao i zgromadziła pieniądze na dom.

 – Xiaoli nie jest z bogatej rodziny. Jej mama jest gospodynią domową, a jej tata jest pracownikiem bez stałego zatrudnienia. Sama Xiaoli jest najstarszą córką, która bardzo troszczy się o swoich rodziców – pisała o przedsiębiorczej Chince Qiaoba.

Xiaoli na sprzedaży telefonów zarobiła 115 tys. juanów (67 tys. złotych), dzięki czemu mogła dokonać przedpłaty na dom na wsi dla jej rodziców.

Historia Xiaoli jest tak nieprawdopodobna, że brytyjskie BBC w celu sprawdzenia wiarygodności, skontaktowało się z firmą prowadzącą skup telefonów Hui Shou Bao. Jej przedstawiciel potwierdził, że doszło do takiej transakcji w ostatnim czasie. Nie chciał jednak ujawniać danych personalnych Xiaoli, ani mówić czegokolwiek więcej.

Wśród chińskich internautów opowieść wzbudza różne reakcje. Jedni oskarżają Xiaoli o oszustwo i wykorzystywanie zakochanych w niej mężczyzn, które mają być w sprzeczności z moralnością. Inni z kolei mówią o pięknie miłości i trosce dziewczyny do jej rodziców. Znajdują się też tacy, którzy zazdroszczą jej smykałki do podrywu.

 – Nie mogę nawet znaleźć jednego chłopaka, kiedy ona może zdobyć 20 chłopaków w tym samym czasie, a nawet zachęcić ich do zakupu jej iPhone 7. Chcę prosić ją, aby nauczyła mnie takich umiejętności – napisała jedna z użytkowniczek Weibo.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: o2.pl, thesun.co.uk
pt

Zobacz również