Chociaż w mediach głośno jest o postępującej znieczulicy oraz kryzysie moralności współczesnego świata, to, co stało się w chińskim mieście Zhumadian naprawdę szokuje. Na oczach wielu przechodniów auto potrąciło tam młodą kobietę. Widok ten nie przyciągnął nawet gapiów, a o udzieleniu jakiejkolwiek pierwszej pomocy, czy próbie nawiązania kontaktu z ofiarą w ogóle nie było mowy.

Film, który bardzo szybko zdobył w internecie wielką popularność, pokazuje moment potrącenia młodej kobiety przez rozpędzony samochód. Wokół niej wciąż kręcą się ludzie, na pobliskich pasach pojawia się łącznie około 30 osób, jednak nikt nawet nie zwrócił uwagi na ogromne cierpienie. Jak się okazało, ofiara zmarła z powodu odniesionych obrażeń, a sprawcę potrącenia udało się odnaleźć chińskiej policji.

Sam fakt tego, jak inni ludzie zareagowali na brutalne zdarzenie tuż obok nich, wstrząsnął jednak całym światem. Film udostępniany początkowo przez chińskich blogerów, a teraz oglądany już także w innych krajach, stał się symbolem powszechnej znieczulicy oraz odczłowieczenia. Nawet osoby, które nie uważają się za wyjątkowo wrażliwe, czy wylewne, powinny uznać to, co wydarzyło się w Chinach, za naprawdę szokujące, smutne zajście.

...

Zobacz również