W gazetce pokładowej jednej z chińskich linii lotniczych pojawiło się ostrzeżenie dla chińskich turystów wyruszających do Wielkiej Brytanii przed „murzynami i Pakistańczykami” mieszkającymi w Londynie. Informacja wywołała oburzenie europejskich organizacji walczących z rasizmem i dyskryminacją.

 – Londyn, generalnie, jest dla turysty miejscem bezpiecznym, jednak pewne środki ostrożności są zalecane, kiedy zapuszczamy się do obszarów zaludnionych głównie przez Hindusów, Pakistańczyków i czarnoskórych. Zalecamy turystom, aby nie poruszali się samotnie nocą, a kobiety powinny zawsze podróżować w towarzystwie drugiej osoby – czytamy w ostrzeżeniu wystosowanym do turystów.

Ostrzeżenia wywołało oburzenie europejskich organizacji walczących z rasizmem i dyskryminacją. Burza urosła do takich rozmiarów, że linie lotnicze Air China przeprosiły za to na jednym z portali społecznościowych (post z przeprosinami jednak zniknął po niedługim czasie).

Do sprawy odniósł się nawet chiński minister spraw wewnętrznych, który wyraził nadzieję, iż kierownictwo linii lotniczych odpowiednio zajmie się całą sytuacją po jej uprzednim zbadaniu. Zapewnił również, że chiński rząd traktuje wszystkich równo i jest przeciwny jakiejkolwiek dyskryminacji.

14269865_129363367518350_249421649_n

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: polishexpress.co.uk

...

Zobacz również