Nie ma co ukrywać, temat wprowadzenia prawa do noszenia broni jest obecnie na ustach wielu Polaków. Między innymi Piotra Szumlewicza. Showman lewicy przyznał, iż gdyby oglądał film w kinie, a do sali wbiegłby uzbrojony bandzior to on… nadal oglądałby film. Gdyby socjalistyczny szermierz poglądów z budki z zapiekankami był Robertem de Niro, to może zrozumiałbym reakcję.

Tak jak Szumlewicz nie grał Taksówkarza, tak ja nie jestem kranem i nie zamierzam lać wody. Stan Illinois jest 50. stanem, który zalegalizował noszenie ukrytej broni. Pozwolenie kosztuje 600 dolców i wymaga odbycia stosownego szkolenia.

W rezultacie zmian mieszkańcy Illinois faktycznie chwycili za broń. Jaki jest tego efekt? W Chicago (trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych po Nowym Jorku i Los Angeles, oczywiście największe w stanie Illinois) spadła liczba zabójstw, rabunków, napadów i kradzieży samochodów. Według policyjnych statystyk, liczba napadów spadła o 20 procent, zaś włamań i kradzieży odpowiednio o 20 i 26 procent. W pierwszym kwartale liczba zabójstw osiągnęła, uwaga, najniższy poziom od 56 lat.

W tekście, z którego zaczerpnąłem informację o spadku liczby przestępstw jest przedstawiona historia, która wstrząsnęła stanem. W zeszłym miesiącu 86-letni mieszkaniec Illinois posiadający pozwolenie na ukryte przenoszenie broni wystrzelił w stronę zbira, który po napadzie uciekał przed policją. Przestępca zatrzymał się, dzięki czemu został schwytany przez funkcjonariuszy. Władze nazwały 86-latka wzorowym obywatelem, „dzięki któremu inni uniknęli zostania ofiarami”.

„To nie przypadek, że statystyki przestępstw spadły po wprowadzeniu prawa ukrytego przenoszenia broni. Sam fakt, że przestępcy nie wiedzą kto jest uzbrojony, a kto nie, ma efekt odstraszający”, mówi Richard Pearson, dyrektor wykonawczy Illinois State Rifle Association (Związek Strzelecki Stanu Illinois). – Policja w żaden sposób nie zmieniła postępowania – nie ogłoszono żadnych przesunięć, lub zmian – a jednak mamy te wspaniałe liczby.”

„Większość [badań] pokazuje korzystny wpływ ukrytego przenoszenia [broni] na wskaźniki przestępczości, a w najgorszym wypadku nie ma żadnego wpływu” mówi John Lott Jr. prezes CPRC w Swarthmore, Pennsylvania. „Można odstraszać przestępców dłuższymi wyrokami i większymi karami, ale uzbrojenie ludzi z prawem do obrony siebie przy użyciu broni jest również odstraszające”.

Tymczasem Polska zajmuje, uwaga, 11 miejsce od końca wśród państw świata, jeśli chodzi o ilość sztuk broni na 100 obywateli. W Polsce jest to 1,3. LINK. Źródło z grupy, którą nota bene polecam. Żenada.

Mój fanpage: LINK

Poniżej jeszcze filmik przedstawiający jak JKM zjadł Kuźniara. Przechwytywanie

tłumaczenie: pokazywarka

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta