Dziewczyna podarowała 70 cm włosów na peruki dla osób po chemioterapii

Dziewczyna podarowała 70 cm włosów na peruki dla osób po chemioterapii Źródło: Facebook

Chemioterapia okazuje się dla wielu osób nadzieją na skuteczny powrót do zdrowia. W jaki sposób możemy pomóc chorym? Jednym z pomysłów podzieliła się w sieci młoda Australijka.

Chemioterapia jest niezwykle trudnym przeżyciem dla chorych, którzy upatrują w niej jednak sposobu na zwalczenie poważnej choroby. Jednym ze skutków leczenia okazuje się oczywiście utrata włosów, będąca często kolejnym bolesnym doświadczeniem. Każdy z nas może jednak zrobić coś dobrego w tej kwestii.

Młoda Australijka podzieliła się w sieci zdjęciem swej metamorfozy. Kobieta oddała aż 70 cm długich, rudych włosów na peruki dla osób zmagających się z nowotworem. Jej gest podbił serca internautów i zachęcił wielu z nich do wykonania podobnego gestu.

Kiedy możemy oddać włosy, tak jak zrobiła to kobieta ze zdjęcia? Fundacja Rak’n’Roll tłumaczy, że w akcję może włączyć się każdy, kto ma do ścięcia co najmniej 25 cm włosów. Te nie mogą być rozjaśniane, ani po stylizacji ombre. Jeżeli je przyciemniliśmy, wciąż nadają się do oddania w szczytnym celu.


Foto: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News