Chemiczny wyciek w Warszawie! 14 osób w szpitalu, jest bardzo źle

Chemiczny wyciek w Warszawie! 14 osób w szpitalu, jest bardzo źle

Warszawa: w terminalu cargo Lotniska Chopina z powodu chemicznego wycieku zatruło się 14 osób. Winna jest prawdopodobnie rozszczelniona beczka. Na miejscu pracują odpowiednie służby.

Dziś nad ranem kilkanaście osób znajdujących się na warszawski terminalu cargo zatruło się chemikaliami pochodzącymi z wycieku. 14 osób trafiło do szpitala, a kilkanaście innych zostało ewakuowanych. - Na miejscu jest 8 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W tej chwili grupa chemiczna rozpoznaje tę substancję, co to jest, z czym mamy do czynienia i jakie są ewentualne zagrożenia - powiedział mediom Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Warszawa: chemiczny wyciek na lotnisku

Substancja, z której powodu hospitalizacji musiało poddać się aż 14 osób to prawdopodobnie fenyloacetonitryl. W terminalu znajdowało się 36 beczek, z tym właśnie związkiem. Fenyloacetonitryl bardzo intensywnie działa na oczy, skórę i drogi oddechowe. Poszkodowane osoby uskarżały się na bóle głowy, brzucha i nudności. Nie wiadomo, jaki jest ich obecny stan. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Służby przez pomyłkę pobiły ojca małych dzieci. Kuriozalnie niskie kary
  2. Niesamowite odkrycie na dnie Bałtyku. Po sieci krąży nagranie
  3. Beata Kozidrak. Historia największej polskiej gwiazdy
  4. Bestia nie człowiek! Pokłócił się z partnerką. To co zrobił jej psu przeraża
źródło: rmf24.pl Następny artykuł