Hiszpania: Niemkom grozi więzienie. Ich flash mob wywołał panikę zamachową 400 osób

Hiszpania: Niemkom grozi więzienie. Ich flash mob wywołał panikę zamachową 400 osób

Kiedy niemieckie turystki umówiły się na tzw. flash mob, z pewnością nie spodziewały się takich efektów. Niestety, ale brak wyobraźni może skończyć się dla nich tragicznie.

Na samym początku należy zaznaczyć, że dziewczyny wcale nie chciały wywołać paniki. Nie próbowały udawać terrorystów, ani nawet ludzi przed nimi uciekających.

Niemki po prostu przebrały się za paparazzi. Biegnąc z aparatami i krzycząc, udawały, że gonią znanego celebrytę. Faktycznie chciały, aby ludzie zaczęli biec z nimi, jednak zupełnie nie z tego powodu...

Przerażeni mieszkańcy oraz turyści rzucili się w panice do ucieczki. Tego dnia, katalońska policja otrzymała około 100 zgłoszeń o zamachu. Plotka rozchodziła się coraz szybciej. Ludzie wbiegali do kawiarni i restauracji, krzycząc o strzelaninie.

- Jadłem kolacje z żoną i 8-miesięczną siostrzenicą na tarasie jednej z restauracji, 500 metrów od miejsca zdarzenia. Nagle ogarnął nas tłum około 400 osób, które krzyczały "Uciekajcie!, to zamach". Schowaliśmy się z dzieckiem w kuchennej restauracji - mówi jeden ze świadków zdarzenia.

źródło: wp

Następny artykuł