Chcesz pomóc rodzinie Mackiewicza? Uważaj na tych oszustów!

Chcesz pomóc rodzinie Mackiewicza? Uważaj na tych oszustów! Źródło: fot. gofundme.com

Znalazły się osoby, które zwietrzyły okazję, by zarobić na tragedii uwięzionego na górze Nanga Parbat alpinisty. Jeżeli naprawdę chcesz pomóc rodzinie Mackiewicza, to uważaj na tych oszustów!

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki ostrzega przed oszustami, którzy zakładają fałszywe zbiórki podszywając się pod tą organizację. Pojawiły się już bowiem fałszywe zbiórki, których organizatorzy chcą zarobić na śmierci Polaka.
- UWAGA! Szanowni Państwo, pojawiły się serwisy internetowe podszywające się pod Fundację Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, zbierające pieniądze dla rodziny Tomasza Mackiewicza. Informujemy, że w chwili obecnej Fundacja nie prowadzi takiej zbiórki. Prosimy o ostrożność. Dziękujemy Fanom za natychmiastowe reakcje i zwrócenie uwagi na ten problem - napisano na oficjalnym profilu fundacji.

Tak możesz pomóc rodzinie Mackiewicza

Obecnie prowadzone są dwie oficjalne zbiórki, z których pieniądze zostaną przeznaczone dla rodziny Mackiewicza i na pokrycie kosztów akcji ratunkowej. Tylko te dwie zbiórki są oficjalne i możemy mieć pewność, że pieniądze z nich trafią do rodziny himalaisty. Pierwszą ze zbiórek prowadzi Masha Gordon, przyjaciółka Elisabeth Revol, kobiety, która utknęła razem z Mackiewiczem na wysokości. Zbiórka dalej trwa i udało się już uzbierać prawie 125 tysięcy euro. Aby przejść do zbiórki, kliknij tutaj Z kolei druga zbiórka jest prowadzona przez siostrę Tomka, Małgorzatę Sulikowską. Kobieta straciła nadzieję na powrót brata i apeluje do internautów o wsparcie w zabezpieczeniu przyszłości jego potomstwa. Tomasz był ojcem trójki dzieci. - Nadzieja umiera ostatnia. Podobno. Nasza umarła. Tomek, nasz fighter i bohater, został na Nanga Parbat. Na pokonanej przez siebie Nagiej Górze. Potrzebujemy Was, wszystkich tych osób, które niczym lawiny zalewają nas ciepłymi myślami, słowami, ogromnym sercem, współczuciem. Trójka dzieci nie doczeka się na powrót Taty. Odłóżmy osądzanie Tomka na bok. Spójrzmy na dzieci, których tata, nie będzie mógł zadbać o ich przyszłość. Proszę, pomóżcie nam zadbać o Maxia, Tonię, Zojkę. Nie zostawimy ich. Nie możemy. W imię Tomka - napisała siostra Mackiewicza. Link do zbiórki siostry Mackiewicza, kliknij ZOBACZ TAKŻE: Jest szalony plan na uratowanie Mackiewicza! Grupa już powstała
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News