Wchodzące w życie prawo, którego celem jest kontrolowanie czystości powietrza, utrudni życie wielu kierowcom. Jednocześnie, wyróżni niektórych posiadaczy samochodów. Tylko ci, którzy sympatie dzielą między motoryzacją a ekologią, cieszyć się będą darmowym parkowaniem.

Kierowcy muszą szykować się na zmiany. To za sprawą ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Premiuje ona osoby, które posiadają, lub chcą posiadać auto elektryczne. Karze kierowców, poruszających się pojazdami spalinowymi.

ZOBACZ TAKŻE:  TYLKO U NAS: Wiemy dlaczego nie było prądu na Mokotowie i Wilanowie

Od teraz tańsze będą te auta, które w niskim stopniu szkodzą środowisku naturalnemu. Bez akcyzy kupić będziemy mogli te na prąd i wodór.

Chcecie parkować za darmo? Zainwestujcie w auto elektryczne

Pojazdy elektryczne od tej pory nie tylko będą tańsze. Ich posiadacze będą również mogli parkować w większej ilości miejsc.

Kierowca auta na prąd będzie mógł wjechać na buspas i nie płacić za parkowanie. Tego samego nie można powiedzieć o osobach, poruszających się samochodami spalinowymi. Ci wykluczani będą ze specjalnie tworzonych stref. Jeżeli zdecydują się na parkowanie w nich, mogą zapłacić aż 500 zł kary!

ZOBACZ TAKŻE:  Andrzej Duda pojechał do Korei. Został memem

Aby ułatwić rozróżnianie samochodów, wprowadzony zostanie specjalny system naklejek. Projekt trafił właśnie do Rządowego Centrum Legislacji. Jego pomysłodawcą jest minister infrastruktury.

Wprowadzenie oznakowania pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi jest bardzo dobrą decyzją. Ułatwi i przyspieszy kontrolę pojazdów mających prawo wjazdu do stref czystego transportu, korzystania z buspasów oraz darmowych miejsc parkingowych podczas ładowania pojazdów elektrycznych – uważa Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

źródło: Rzeczpospolita

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

8 największych odkryć 2017 roku [ZDJĘCIA]

Gdzie jest więcej biedy: w Polsce czy w Czechach? Druzgocąca różnica!