Chcesz parkować za darmo? Wystarczy ta naklejka na szybie

Chcesz parkować za darmo? Wystarczy ta naklejka na szybie

Wchodzące w życie prawo, którego celem jest kontrolowanie czystości powietrza, utrudni życie wielu kierowcom. Jednocześnie, wyróżni niektórych posiadaczy samochodów. Tylko ci, którzy sympatie dzielą między motoryzacją a ekologią, cieszyć się będą darmowym parkowaniem.

Kierowcy muszą szykować się na zmiany. To za sprawą ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Premiuje ona osoby, które posiadają, lub chcą posiadać auto elektryczne. Karze kierowców, poruszających się pojazdami spalinowymi. ZOBACZ TAKŻE:  TYLKO U NAS: Wiemy dlaczego nie było prądu na Mokotowie i Wilanowie Od teraz tańsze będą te auta, które w niskim stopniu szkodzą środowisku naturalnemu. Bez akcyzy kupić będziemy mogli te na prąd i wodór.

Chcecie parkować za darmo? Zainwestujcie w auto elektryczne

Pojazdy elektryczne od tej pory nie tylko będą tańsze. Ich posiadacze będą również mogli parkować w większej ilości miejsc. Kierowca auta na prąd będzie mógł wjechać na buspas i nie płacić za parkowanie. Tego samego nie można powiedzieć o osobach, poruszających się samochodami spalinowymi. Ci wykluczani będą ze specjalnie tworzonych stref. Jeżeli zdecydują się na parkowanie w nich, mogą zapłacić aż 500 zł kary! ZOBACZ TAKŻE:  Andrzej Duda pojechał do Korei. Został memem Aby ułatwić rozróżnianie samochodów, wprowadzony zostanie specjalny system naklejek. Projekt trafił właśnie do Rządowego Centrum Legislacji. Jego pomysłodawcą jest minister infrastruktury. – Wprowadzenie oznakowania pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi jest bardzo dobrą decyzją. Ułatwi i przyspieszy kontrolę pojazdów mających prawo wjazdu do stref czystego transportu, korzystania z buspasów oraz darmowych miejsc parkingowych podczas ładowania pojazdów elektrycznych – uważa Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. źródło: Rzeczpospolita
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News