Członkowie „Solidarności” zbierają podpisy pod projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Jak się okazuje, wbrew zapewnieniom związkowców projekt obejmuje także sprzedaż via internet.

Choć projekt nie miał dotyczyć sklepów internetowych, faktycznie widnieje w nim zapis, że zakaz miałby obowiązywać także i je. Związkowcy bronią się jednak mówiąc, że chcą objąć zakazem dystrybucję towarów, a nie niedzielną działalność e-sklepów.

Zapis, który wyjaśnia jakie sklepy będą objęte zakazem, jednoznacznie wymienia sprzedaż internetową:

„należy przez to rozumieć wszelkie instytucje i podmioty gospodarcze, których główną działalnością jest działalność handlowa hurtowa i/lub detaliczna (…) w formie sklepów, stoisk, magazynów, hurtowni, (…) biur zbytu oraz w formie sklepów internetowych” – możemy przeczytać w projekcie.

Już teraz pomysł związkowców na objęcie zakazem także e-sklepów nie cieszy się poparciem. Przedsiębiorcy wskazują, że nie jest możliwe skuteczne nałożenie zakazu na ten rodzaj sklepów. Wyjaśniają bowiem, że do pracy stron e-commerce często nie są potrzebni ludzie, bo wykorzystuje się do tego celu odpowiednie mechanizmy.

Członkowie „Solidarności” nie odpuszczają. Już zapowiedzieli, że do wakacji chcą zebrać 100 tys. podpisów pod swoim projektem.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: namzalezy.pl
pt

...

Zobacz również