cejrowski
fot. youtube.com/namzalezy.pl
Mikołaj Pilecki - 18 Maja 2018

Chcą zlinczować Cejrowskiego! Poszło o jeden wpis

Popularny podróżnik i dziennikarz znów zaszokował opinię publiczną jednym ze swoich internetowych wpisów. Wojciech Cejrowski porównał w niż Żydów i Arabów, którzy nie spodobał się znacznej części opinii publicznej. Lewica chce zlinczować gwiazdę "Boso przez świat".

Toczący się od kilkudziesięciu lat konflikt żydowsko-arabski, a zasadniczo konflikt między judaizmem i islamem w ostatnim czasie znów znacząco się zaognił. Z oczywistych powodów więc Bliski Wschód po pokonaniu ISIS znów powrócił na pierwsze strony gazet. Sprawą żywo interesują się przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, którzy czerpnią z niego dowody na swoje poglądy i postawy i wykorzystują go walki między sobą. Trudno się dziwić więc, że podzielić się swoim zdaniem na temat trwającej od 1948 roku ciągłej wojny na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, chciał Wojciech Cejrowski. Tweet dziennikarza dotyczący jego osobistych sympatii związanych z kryzysem w rejonie Żyznego Półksiężyca, wywołał burzę i złość jego przeciwników, dla których Cejrowski wykazał się rasizmem i ksenofobią.

Wojciech Cejrowski w ogniu krytyki

- Do wszystkich, którzy mnie nienawidzą, bo jestem niby "bezgranicznie pro izraelski": NIE JESTEM. Po prostu w tym konflikcie mamy do wyboru dwie strony: Żydów, którzy chcą nas ORŻNĄĆ lub Arabów, którzy chcą nas WYRŻNĄĆ - napisał podróżnik.Słowa te Wojciech Cejrowski rozwinął na Facebooku, gdzie wyjaśnił, dlaczego z "dwojga złego" woli jednak Żydów. Nie pomogło to jednak w ociepleniu odbioru posta. - No to wolę Żydów, bo uważam, że nie damy się orżnąć, natomiast z Arabami, którzy chcą nas wyrżnąć, nie mam zamiaru trzymać w żadnej sprawie; nawet przeciwko Żydom - czytamy. Po jakimś czasie do dwóch części wpisu o swoim stosunku do ludów Bliskiego Wschodu Cejrowski dodał trzeci, zawiadamiając fanów, że Facebook usunął jego post. Dziennikarz skarżył się tym samym na "cenzurę", z którą się spotkał. Wypowiedź gwiazdy telewizji wywołała złość części internautów, którzy bardzo ucieszyli się z usunięcia wpisu. Charakterystyczna dla Cejrowskiego retoryka pomimo ciągłej krytyki wciąż jest ostra i często mało profesjonalna. Uznane przez Facebooka za rasistowskie i ksenofobiczne słowa doprowadziły aktywną w sieci polską lewicę do ogromnego rozwścieczenia i chęci swoistego linczu na gwieździe "Minęła 20".Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wiśniewski jest skończony! Zapadł wyrok ws. muzyka
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Usłyszała śmiertelną diagnozę
  3. WSZYSCY Biskupi w kraju złożyli rezygnację! Wszystko w rękach Franciszka
ZAMIANA<>michnik_w_łodzi6 niewygodnych faktów, o których Adam Michnik woli dziś nie mówićCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
michnik_w_łodzi6 niewygodnych faktów, o których Adam Michnik woli dziś nie mówićCzytaj dalej
<>kamiński2007Wszystkie partie Misia Kamińskiego [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
kamiński2007Wszystkie partie Misia Kamińskiego [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: se.pl