Politycy PiS chcą zdetronizować Kaczyńskiego! Brudziński ostrzega partię

Politycy PiS chcą zdetronizować Kaczyńskiego! Brudziński ostrzega partię

Nieobecność każdego przywódcy jest najlepszym czasem na odsunięcie go od władzy. Nie inaczej jest w przypadku prezesa PiS, który już od niemal miesiąca znajduje się w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Jarosław Kaczyński ma coraz większą konkurencję, a Joachim Brudziński próbuje zaradzić rozłamowi.

Jarosław Kaczyński od tegorocznej majówki przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym, gdzie według oficjalnej wersji obozu władzy, przechodzi kurację kontuzjowanego kolana. Jak mówią współpracownicy byłego premiera, nie ma powodu do obaw, a zwyrodniały staw jest jedyną dolegliwością, na którą cierpi i przełożony. Pomimo tego wciąż pojawiają się plotki i domysły, jakoby Kaczyński zmagał się rakiem. Niejakim poparciem tej tezy jest tajemnicza atmosfera wokół hospitalizacji prezesa i tajemnicze wypowiedzi polityków, którzy niechętnie wypowiadają się na jej temat. Ponad trzytygodniowa nieobecność głowy "dobrej zmiany" w Sejmie i na spotkaniach partyjnych daje spore pole do intryg przeciw niemu. Na straży pozycji Kaczyńskiego stoi jednak Joachim Brudziński, drugi najważniejszy człowiek w Prawie i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński zagrożony?

Do czasu środowego wystąpienia Joachima Brudzińskiego w TVN24 politykom Zjednoczonej Prawicy niemal nie wolno było podejmować tematu choroby szefa koalicji. Oprócz zniesienia cenzury wewnątrz obozu władzy szef MSWiA zwrócił się także do wszystkich, którzy mają nadzieję na odejście Kaczyńskiego. Polityk jasno zaznaczył, że zaufani ludzie prezesa PiS na czele z nim samym nie dopuszczą do przejęcia władzy w ugrupowaniu i będą bronili Jarosława Kaczyńskiego. Tym samym jednak ujawnił, że podobne tendencje w dotychczas wydawało się monolitycznym stronnictwie, w ogóle istnieją. Co ciekawe eksperci wskazują właśnie jego jako niemalże jedyną realną opcję przy wyborze nowego prezesa. - Ci wszyscy, łącznie z tymi wszystkimi delfinami, czy tymi, którym być może roi się w głowie coś na kształt zamiany pana premiera Kaczyńskiego albo zastąpienia go na stanowisku szefa partii, muszą jeszcze uzbroić się w długą, i to bardzo długą cierpliwość - powiedział na antenie TVN24 Brudziński. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie skandal?! Minister PiS rozpędzi protest w Sejmie
  2. Cała Polska czekała. Morawiecki wygadał się co dalej z Kaczyńskim
  3. Wyjątkowe zdjęcie Donalda Tuska w sieci. Nie poznacie go
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News