Po referendum w Wielkiej Brytanii, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej pojawiły się zapowiedzi innych państw i środowisk, które również rozważają odejście ze wspólnoty. Nie inaczej jest w przypadku Polski. 

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sprawie wyników referendum w Wielkiej Brytanii, Przemysław Wipler z partii KORWiN zapowiedział, że jeśli Unia Europejska ukarze Polskę za nieprzyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu, to działacze jego formacji rozpoczną zbieranie podpisów pod referendum w sprawie wyjścia Polski ze wspólnoty.

 – Partia KORWiN zapowiada, że jeśli zostaną wprowadzone mechanizmy karania Polski i innych krajów europejskich za nieprzyjmowanie nielegalnych imigrantów i uchodźców, w tym dniu, w którym taki mechanizm zostanie przyjęty przez UE – a zapowiedziała to pani Angela Merkel – w tym dniu rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wniosek o referendum w sprawie wystąpienia Polski z Unii Europejskiej – oświadczył Wipler.

Jak wyjaśnia, karanie za nieprzyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu, będzie tym co przeleje czarę goryczy i zdecydowanie przekona ostatecznie Polaków do tego, że jedynym wyjściem jest zrezygnowanie z członkostwa we wspólnocie europejskiej.

Jak również podkreślił Wipler, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie jest korzystne dla Polski, ponieważ wyspiarskie królestwo było tym, które blokowało większość nieracjonalnych pomysłów europejskich urzędników. Odejście Wysp z UE oznacza również według Wiplera całkowitą dominację Niemiec we wspólnocie.

https://www.youtube.com/watch?v=GRMHL3CAZGI

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: janusz korwin mikke na fb

...

Zobacz również