Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Związku Zawodowego Solidarność’80 chce unieważnienia prezydentury Bronisława Komorowskiego. Jak przekonują autorzy pomysłu, były prezydent pomylił się podczas składania przysięgi co sprawia, że sprawowanie przez niego urzędu prezydenta było bezprawne. 

Pismo w sprawie unieważnienia prezydentury Bronisława Komorowskiego trafiło już na biurko ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

Jak przekonuje Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Związku Zawodowego Solidarność’80, prezydent Komorowski podczas składania przysięgi pomylił się i powiedział „dobroć Ojczyzny” lub „dobrość Ojczyzny” zamiast „dobro Ojczyzny. Według Zbigniewa Półtoraka, szefa KKFR, jest to wystarczający powód do unieważnienia jego prezydentury.

Według Półtoraka za unieważnieniem prezydentury Komorowskiego powinno iść unieważnienie wszystkich skutków prawnych sprawowania urzędu przez byłego prezydenta.

Jak również podkreśla Półtorak, już w 2010 roku chciał zainteresować tą sprawą Trybunał Konstytucyjny jednak nikt nie chciał się wówczas tym zająć. Tutaj również Półtorak domaga się interwencji ministra sprawiedliwości, według szefa KKFR prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien zostać za to ukarany.

https://www.youtube.com/watch?v=6Vfzum-9n6A

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wrocławska

...

Zobacz również

Zobacz również