W sieci pojawiła się petycja skierowana do prezydenta Andrzeja Dudy i ministra sprawiedliwości, której autorzy domagają się ukarania, pozbawienia polskiego obywatelstwa i wydalenia z kraju Mameda Khalidova. Jak czytamy w petycji, czeczeński zawodnik reprezentujący Polskę na ringach MMA propaguje terroryzm i ludobójstwo.

ZOBACZ TAKŻE – Skandal na KSW. Rywal Khalidova wszedł do ringu przy hymnie Al-Kaidy (video)

Jak informowaliśmy wcześniej, na ostatniej gali KSW 35 doszło do skandalu z udziałem dwóch zawodników – Aziza Karaoglu i Mameda Khalidowa. Ten pierwszy wyszedł do ringu w rytm hymny organizacji terrorystycznej jaką jest Al-Kaida, a drugi – jak przekonują internauci – nucił wspomnianą piosenką czekając na swoją kolej do wyjścia na ring.

ZOBACZ TAKŻE – Internauci: „Khalidov śpiewał hymn Al-Kaidy.” Oceńcie sami! (video)

Teraz pojawiła się w sieci petycja skierowana do prezydenta Andrzeja Dudy i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, której autorzy żądają „surowego ukarania, pozbawienia polskiego obywatelstwa i wydalenia” Khalidova nie tylko z Polski ale także z Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE – Khalidov urażony reakcją kibiców. Ostre słowa

Jak przekonują autorzy petycji, czeczeński zawodnik dopuścił się „propagowania zbrodniczej, ludobójczej ideologii tzw. Państwa Islamskiego” śpiewając hymn Al-Kaidy, który jest również kojarzony z bojownikami ISIS.

ZOBACZ TAKŻE – Rywal Khalidova tłumaczy się z hymnu Al Kaidy. „To wina KSW, wyznajemy tylko islam”

Aktualnie petycję podpisało już 3200 osób.

fot. zrzut z citizengo.org
fot. zrzut z citizengo.org

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: citizengo.org

Zobacz również