Chcą rozszarpać Jakiego! Publicznie upokorzył ofiarę smoleńską

Chcą rozszarpać Jakiego! Publicznie upokorzył ofiarę smoleńską

Na przełomie października i listopada w wyniku wyborów samorządowych rozstrzygnie się los warszawskiego ratusza. Jednym z kandydatów na prezydenta stolicy jest Patryk Jaki, polityk Solidarnej Polski. Kampania szefa komisji reprywatyzacyjnej nie idzie jednak po jego myśli.

Tej jesieni będzie naprawdę gorąco. Po latach posuchy w samorządach i braku poparcia mieszkańców największych miast Zjednoczona Prawica rusza na podbój Polski. Objazdowa kampania koalicji rządzącej, której celem jest dotarcie do jak największej ilości miejsc w kraju, rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. Celem jest przejęcie z rąk PO i PSL sejmików i rad miejskich, w których Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjanci zajmują w większości drugorzędną rolę. Najbardziej łakomymi kąskami w tej walce są oczywiście największe miasta w tym stolica, w której rządy od 12 lat sprawuje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tam w walce o fotel prezydenta naprzeciw Rafała Trzaskowskiego stanie Patryk Jaki, szef komisji reprywatyzacyjnej i wiceminister sprawiedliwości. Kampania jest bardzo zażarta, a kandydatom co oczywiste przydarzają się wpadki.

Patryk Jaki obraził ofiarę katastrofy smoleńskiej

Kandydat Solidarnej Polski szczyci się swoją otwartością i luźnym podejściem do polityki, co widoczne jest w jego kampanii. Polityk odwiedza bazary, gra z dziećmi w piłkę i wrzuca memy ma Facebooka. Na jego oficjalnym profilu, zamieszczony został mem, przedstawiający płaczących Grzegorza Schetynę i Donalda Tuska z podpisem: "Nasi przegrali z Meksykiem". Odnosi się to oczywiście do spotkania Niemcy-Meksyk rozgrywanego w ramach MŚ w piłce nożnej w Rosji, w którym nasi sąsiedzi przegrali z Latynosami 0-1. Obrazek sugeruje oczywiście proniemieckie sentymenty obu polityków, oraz że ich działalność nakierowana jest jedynie na zysk Berlina i stratę Warszawy. W oczywisty sposób ma odbierać Tuskowi i Schetynie prawo do poczucia polskości i wyśmiać ich jako liderów antypolskich. Pomimo niskich lotów zagrania i mało śmiesznego żartu, nie byłoby w tym nic dziwnego czy bulwersującego, gdyby nie kontekst, w  którym wykonano fotografię płaczących szefa RE i lidera PO. Zdjęcie pochodzi bowiem z pogrzebu posła na Sejm z ramienia Platformy Sebastiana Karpunika, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Publikacja wywołała ogromną złość wielu internautów, którzy nie szczędzą gorzkich słów pod adresem Jakiego. Po skrytykowaniu mema przez radnego dzielnicy Śródmieście Jana Śpiewaka, który stwierdził, iż jego publikowanie jest zezwierzęceniem i obraża pamięć ofiar z 10 kwietnia 2010 roku, Patryk Jaki przeprosił w komentarzu, dodając, że obrazek usunięto z jego profilu. - Przecież podpisane, ze nie ja. Kazałem usunąć. Przeprosiłem. Już nie ma. Szukanie dziury w całym - przeprosił Jaki, który zrozumiał wagę mema, dopiero gdy zwrócono mu nań uwagę. fot. Twitter.com/Jan Śpiewak Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia w kujawsko-pomorskim! Są ofiary śmiertelne, wielu rannych
  2. Poruszenie na prawicy. Czołowy polityk kończy karierę
  3. Macierewicz mści się na TVP i PiS! Nie wybaczą mu
źródło: Twitter.com/Jan Śpiewak
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News