Redakcja „Charlie Hebdo” znana jest z publikowania bardzo kontrowersyjnych rysunków satyrycznych, czy okładek. Zazwyczaj są one ostatecznie społecznie akceptowane, jednak tym razem internauci zgodnie stwierdzili, że granica dobrego smaku została zdecydowanie przekroczona. W najnowszym numerze publicyści odwołują się bowiem do ofiar tragicznego w skutkach huraganu Harvey w naprawdę oburzający dla wielu osób sposób.

„Bóg istnieje! Utopił wszystkich neonazistów z Teksasu” – oto napis, który znalazł się na najnowszej okładce francuskiego „Charlie Hebdo”. Autor kontrowersyjnego rysunku umieścił na nim tonące postacie, które trzymają flagi ze swastykami. W ten właśnie sposób nawiązał do ofiar kataklizmu, z którym walczą obecnie amerykańskie służby oraz obywatele.

Internauci oraz czytelnicy, którzy zapoznali się z okładką tygodnika, zgodnie stwierdzili, iż żart publicystów jest zdecydowanie ohydny i niewłaściwy. Nawet okoliczności jego powstania, związane z obecną sytuacją społeczną w Stanach Zjednoczonych, nie przekonały ich do jej zaakceptowania.

Chociaż „Charlie Hebdo” słynie z kontrowersyjnych treści, żadna nie wywołała w ostatnim czasie aż takiego oburzenia. Wiele osób oczekuje od właścicieli tygodnika oficjalnych przeprosin, zaznaczając jednocześnie, że są przygotowani na to, iż prawdopodobnie nigdy ich nie otrzymają.

Fot. „Charlie Hebdo”
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

...

Zobacz również

Zobacz również