Show „Top Model” znany jest z odważnych zadań stawianym jego uczestnikom. Tym razem jednak producenci programu posunęli się o wiele za daleko. Widzowie są skrajnie oburzeni i zażenowani.

Założony przez modelkę Tyrę Banks program „Top Model” jest jednym z najpopularniejszych reality show na świecie. Jego uczestnicy, walcząc o wymarzone miano najlepszego modela czy modelki oraz o kontrakty ze znanymi agencjami, często muszą mierzyć się ze swoimi lękami i uprzedzeniami.

Wybuchnęła płaczem

Sesje zdjęciowe w ekstremalnych warunkach z rekwizytami wymagają bardzo dużego zaangażowania oraz inicjatywy. Czasem i to jednak nie wystarcza. Producenci programu emitowanego w Austrii postawili przed uczestnikami bardzo mocno kontrowersyjne zadanie.

W ostatnim odcinku „Austria’s Next Top Model” zadaniem uczestników programu było pozowanie nago. Zasłonięci mieli być jedynie przez… obcych modeli i modelki. Na wyzwanie mieli zaledwie 15 minut, co potęgowało stres. Uczestnicy, stojąc na balkonie, musieli ułożyć się w jak najbardziej wyzywającą pozę, zgrywając się ze swoim partnerem, który miał za zadanie zasłaniać ich części intymne. Na filmach widać, jak niektóre modelki są macane przez mężczyzn. W zwiastunie można zobaczyć uczestniczkę, która wybucha płaczem. Nic dziwnego. W końcu zdecydowane złamanie granicy swojej intymności dla nikogo nie byłoby komfortową sytuacją.

Program do likwidacji

Sesja zdaniem internautów przekroczyła granice dobrego smaku. Biorąc pod uwagę ostatnie głośne akcje społeczne związane z molestowaniem kobiet oraz przemocą seksualną, cały odcinek został okrzyknięty poniżającym oraz przerażającym.

 – Jeśli firma produkcyjna musi sięgać po takie ekstremalne środki, żeby zatrzymać oglądalność, to program powinien być zlikwidowany. Jest wiele aspektów modelingu, ale pozowanie nago nie jest dla każdego, szczególnie w telewizji, żeby wygrać program. Wstyd. Biedne dziewczyny… – internauci nie pozostawiają na producentach programu suchej nitki.

Sami producenci programu nie komentują zarzutów.

screen YouTube

 screen YouTube

Ile dała, żeby mieć TAKIE ciało? Oto pierwsza polska żywa Barbie!

Jak zmienił się biust Natalii Siwiec? Szokujące przemiany gwiazd

...

Zobacz również