Wydawałoby się, że era niemieckich żartów na temat Polaków wygłaszanych przez osoby publiczne już się skończyła. Tymczasem, jak się okazuje, nic z tego. W Berlinie trwają właśnie Mistrzostwa Europy w pływaniu, Polskę zaś reprezentuje grupka zawodników, którzy mają szanse na medal. Podczas zapowiadania polskich sportowców komentator wypalił:

„Witamy! Oto ekipa, która wróci stąd naszymi samochodami”

Warto zaznaczyć, że spiker do każdej innej ekipy zwracał się miło i uprzejmie, bez żadnych podtekstów. Nie mam szczotki w tyłku i nie zamierzam się obrażać za jakiś dowcip. Natomiast, wkurzają mnie te podwójne standardy. Ciekawe, jak zareagowałaby niemiecka prasa, a pewnie i MSZ, gdyby podczas Euro 2012 w ten sposób zapowiedzieć niemiecką ekipę:

„Niemieccy piłkarze są jak niemieckie jedzenie – żeby byli dobrzy, muszą być przywiezieni z Polski.”

Postanowiłem, że zamiast wylewać żale nad tym, jak to Polacy zostali haniebnie potraktowani, przygotuję listę żartów dla polskich komentatorów.

= Oho, przed Państwem niemieckie lekkoatletki, zwykle kobiety zza Odry od krów rozpoznajemy po kolczykach, ale tym razem pomogą numerki na plecach.

– Witamy niemieckich siatkarzy. To ekipa, która przyjechała tutaj „po złoto” i za złoto naszych dziadków.

– Niemiecki skoczek narciarski przewrócił się i leży na śniegu! Czyżby bawił się w Stalingrad?

– Oj, dzisiaj niemieccy piłkarze nie radzą sobie z bramkarzem rywali. Niestety nie można go rozstrzelać.

– Sędzia nie uznaje gola! Chyba z przyzwyczajenia na widok Niemców podnosi rękę do góry…

A propos złodziei. Ten jest mój ulubiony:

Rozmawiają dwaj Niemcy:
– Wiesz, ci Polacy to nie są wcale takimi złodziejami. Spójrz, mam tu zegarek z pozytywką i jeszcze mi go nie ukradli. Oooo, jest nawet dedykacja: „Z okazjii matury – Warszawa, 1939 r.”

Mój fanpage: LINK

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta