Kolejny gol Polaka w Championship. Kadrowicz wciąż zachwyca kibiców

Kolejny gol Polaka w Championship. Kadrowicz wciąż zachwyca kibiców Źródło: Flickr - @Ungry Young Man

Championship zbliża się do końca wielkimi krokami. Za nami już ponad 40 kolejek zmagań drużyn na zapleczu angielskiej ekstraklasy i znamy już niemal wszystkie rozstrzygnięcia. W lidze wciąż regularnie występują reprezentanci Polski, którzy zbierają bardzo pozytywne recenzje.

Championship to liga, która cieszy się bardzo dobrą renomą, choć jest drugim poziomem rozgrywkowym. Występuje w niej wielu reprezentantów Polski, by wspomnieć tylko Kamila Grosickiego i Pawła Olkowskiego, którzy dobrze radzili sobie w tym sezonie i zbierali pozytywne recenzje za swoją grę. Obaj cieszą się w Anglii sporym szacunkiem ze strony kibiców i ekspertów.

Nie inaczej jest z Mateuszem Klichem, podstawowym pomocnikiem Leeds United. Polak nieoczekiwanie wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce, choć przed sezonem nikt się tego nie spodziewał. Wiele osób przyznaje, że Polak jest jednym z odkryć tego sezonu Championship. Dziś udało mu się potwierdzić doskonałą formę, po raz kolejny dokładając się do sukcesu swojej drużyny.

Championship jest ligą, w której gra wielu Polaków

Mateusz Klich może cieszyć się ogromnym zaufaniem Marcelo Bielsy. Argentyński legendarny trener postanowił dać szansę Polakowi, a ten odwdzięczył się doskonałą grą, stając się kluczowym zawodnikiem w środku pola Leeds. Szczególnie udane były pierwsze kolejki, w trakcie których drużyna byłego piłkarza Cracovii wygrywała mecz za meczem, a nasz piłkarz strzelał dużo goli, do których dokładał asysty.

Dziś nie było inaczej. Mateusz Klich strzelił gola w drugim kolejnym meczu z rzędu. Tydzień temu pokonał bramkarza Aston Villi, a tym razem strzelił gola Bartoszowi Białkowskiemu, który bronił dziś dostępu do bramki Ipswich. Drużyna naszego golkipera jest już pewna spadku, jednak udało jej się pokonać stawiane w roli faworyta Leeds 3:2. 

Championship zbliża się do końca

Wszystko w tabeli Championship jest już właściwie wyjaśnione. Do rozegrania zostały już tylko baraże, które wskażą nam trzecią drużynę awansującą do Premier League. Leeds ma spore szanse, by osiągnąć ten cel. Drużyna Mateusza Klicha i Mateusza Bogusza już niebawem może znaleźć się w krajowej elicie. Przekonamy się o tym za kilka tygodni.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News