Jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce, Mamed Khalidov, jest aktualnie mocno krytykowany za kontrowersyjne – w kontekście ostatnich zamachów w Belgii i Francji – zdjęcie, gdzie pozuje z karabinem. Na profilu czeczeńskiego sportowca z polskim obywatelstwem pojawiają się wulgarne często komentarze.

Na opublikowanym kilka miesięcy temu zdjęciu widzimy Khalidova z jego kuzynem Aslambekiem Saidovem, którzy pozują z karabinami. Khalidov podpisał zdjęcie „żartobliwym” pytaniem „Aslan gdzie są ci dłużnicy?” (Saidov był aresztowany w związku z oskarżeniami o nielegalne ściąganie długów).

fot. instagram
fot. instagram

Kontrowersyjne zdjęcie wywołuje o tyle większe emocje, bo Khalidov w jednym z ostatnich wywiadów w ostrych słowach wypowiedział się na temat postawy Polaków wobec muzułmańskich imigrantów. Fighter twierdzi, że Polacy zapomnieli o tym, że też kiedyś cierpieli, co wykorzystują media podsycając temat. Jego słowa wywołały mnóstwo kontrowersji.

 – Dziś trzeba ludzi nauczyć, przypomnieć, że polski naród kiedyś też cierpiał, a dziś ta krzywda dzieje się gdzieś indziej i trzeba to zrozumieć i tych ludzi wyedukować. Jestem bardzo zdziwiony, że taki ruch zrobiono w tym kierunku, że ktoś zaczął w tym kierunku działać, że otwarte miasto i za to chcę podziękować. Trzeba po prostu otworzyć ludziom oczy. Ja przeżywam bardzo tę falę nienawiści do imigrantów, muzułmanów. Toczyłem niejedną dyskusję, na moim fanpage’u nawet próbowałem wytłumaczyć ludziom, żeby nie patrzyli na tę sytuację tylko z takiej wiedzy z mediów, żeby zaczerpnęli trochę historii, zobaczyli kim oni są – powiedział Khalidov.

Zdjęcie dwóch Czeczenów o wyraźnie „muzułmańskiej” urodzie pozujących z karabinami, w kontekście ostatnich zamachów w Paryżu i Brukseli oraz krytyka Polaków przez Khlaidova przyczyniły się do burzy w sieci skierowanej pod adresem zawodnika MMA. Oburzeni internauci zarzucają czeczeńskim sportowcom mieszkającym w Polsce m.in. znieważanie ofiar zamachów zorganizowanych przez islamskich terrorystów oraz domagają się, by opuścili nasz kraj. Inni natomiast przyznają, że takie fotografie pogłębiają jedynie stereotypy nt. muzułmanów. Nie brakuje również osób, które bronią Khalidova.

fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook
fot. facebook

Nie brakuje również komentarzy broniących i solidaryzujących się z Khalidovem.

fot. facebook
fot. facebook

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: radio zet / o2

...

Zobacz również

Zobacz również