Cezary Żak dolał oliwy go ognia. Rydzyka może mocno zaboleć

Cezary Żak dolał oliwy go ognia. Rydzyka może mocno zaboleć Źródło: YouTube / Pełną Gębą

Cezary Żak przerwał milczenie. Postanowił zająć jasne stanowisko w związku z poczynaniami ojca Tadeusza Rydzyka. Aktor zdobył się na szczerą i dobitną wypowiedź na temat znanego duchownego.

Cezary Żak tuż przed świętami udzielił na łamach "NaTemat" obszernego wywiadu. Aktor opowiedział o swoim podejściu do sztuki, tradycji, polityki, a także religii. Nie zabrakło cierpkich słów skierowanych w stronę ojca Tadeusza Rydzyka. Gwiazdor kazał zaznaczyć je w tekście wielkimi literami.

Cezary Żak złożył wyznanie wiary

Cezary Żak opowiedział o tradycji obchodów Bożego Narodzenia w jego domu. Przyznał, że święta to dla niego czas kojarzący się z ciepłem i miłością. Aktor zdeklarował się także jako osoba głęboko wierząca, dla której Boże Narodzenie jest przede wszystkim wydarzeniem religijnym. Swoją wiarę wyniósł z domu rodzinnego w Brzegu Dolnym, za co czuje ogromną wdzięczność do rodziców, że ukształtowali go w taki sposób. Niemniej jednak, postanowił sprostować nieco swoją wypowiedź. 

- Gwoli doprecyzowania: należę do osób wierzących w sposób zdroworozsądkowy. Nie jestem jakimś ultrakatolem, lecz chrześcijaninem – proszę zaznaczyć to wielkimi literami – NIERADIOMARYJNYM. - przyznał Żak. 

Z pewnością nie są to zbyt przyjazne słowa skierowane w stronę ojca Tadeusza Rydzyka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cezary Żak to tradycjonalista 

Cezary Żak, zapytany o to, czy zdarzyło mu się spędzić święta poza domem w jakimś luksusowym hotelu, odpowiedział, że raz skusił się na podobny wyjazd w okresie Wielkanocy. Później wraz z żoną bardzo żałował tego pomysłu. Uważa, że święta należy celebrować w domu, a nie w jakimś hotelu. Dotyczy to tym bardziej osób takich jak on, które znaczną część roku spędzają w podróży. 

Przyznał także, że zdecydowanie nie lubi zbyt mocno angażować się w politykę. Co prawda posiada jasno sprecyzowane poglądy polityczne, których nie kamufluje i wyraża je na Facebooku, ale takie zaangażowanie z całą pewnością mu wystarcza. 

- Polityka jest nie tylko czasochłonna, lecz i brudna. Wchodząc w nią – nawet mając najczystsze intencje – musiałbym się utytłać, a na to nie mam ochoty - skomentował. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo
2. Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

Trzeba przyznać, że Cezary Żak prezentuje zupełnie odmienne podejście do tematów politycznych, niż ojciec Tadeusz Rydzyk

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pozując do zdjęcia z rodzicami syn Królikowskiego nie wiedział, że dziś będzie tak źle. Poruszająca, mało znana fotka
  4. Smutne ostatnie chwile Kobuszewskiego. Fakty, które ujawniono są wstrząsające
  5. Wielkie zmiany przed Sylwestrem z Polsatem. Zaskakujące wiadomości

Źródło: NaTemat 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News