Cezary Pazura od lat pozostaje jednym z najbardziej lubianych przez widzów krajowych aktorów. Nie wszyscy fani są jednak zadowoleni z najnowszej decyzji, którą artysta podjął tuż przed wyborami samorządowymi 2018. Jej polityczne nacechowanie zawiodło licznych internautów, którzy dają upust swym negatywnym emocjom w komentarzach na portalach społecznościowych.

Cezary Pazura zagrał w wielu produkcjach najbardziej docenianych przez polską widownię reżyserów, a jego role do dziś stanowią ważną część krajowej popkultury. Jak sugerują fani, aktor nie powinien więc wchodzić do świata polityki, a pozostać artystą, jako którego poznali go już lata temu.

Cezary Pazura wchodzi do polityki?

Sam gwiazdor niespodziewanie zdecydował się jednak zostać ambasadorem akcji „Dobrze Cię widzieć”. W jej ramach ze środków zgromadzonych w Funduszu Sprawiedliwości zakupiono do polskich szkół 3 miliony odblaskowych kamizelek. Mają one oczywiście trafić do najmłodszych obywateli.

Warto zaznaczyć, że samo źródło finansowania akcji od dłuższego czasu wywołuje ogromne kontrowersje. Teoretycznie pieniądze te powinny bowiem trafiać do osób, które padły ofiarą przestępstw, ich rodzin oraz opuszczających zakłady karne byłych więźniów. Zamiast tego wydaje się je za to na całkowicie inne, dalece odległe cele.

Osobą formalnie odpowiedzialną za Fundusz jest obecnie bliski współpracownik ministra sprawiedliwości, Michał Woś. Polityk startuje także w tegorocznych wyborach samorządowych. Ubiega się bowiem o fotel w sejmiku województwa śląskiego z okręgu nr 3.

Co ciekawe, to właśnie na terenie tegoż okręgu rozpoczęto promowanie akcji „Dobrze Cię widzieć”. W szkole w Kuźni Raciborskiej pojawili się Anna Zalewska, Zbigniew Ziobro oraz właśnie Woś. Towarzyszył im oczywiście Cezary Pazura.

– Ruszyła kampania „Dobrze Cię widzieć” Do polskich szkół trafi 3 000 000 kamizelek odblaskowych. Jestem ambasadorem tej kampanii. W internecie możecie znaleźć zabawny spot promujący akcje – napisał sam artysta na Instagramie, promując akcję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najbogatsze polskie miasta. One dostają najwięcej pieniędzy [RANKING]

Fani wściekli na Cezarego Pazurę

Internautom trudno jest uwierzyć, że inauguracja akcji właśnie w Kuźni Raciborskiej jest zwyczajnym przypadkiem, a nie promocją Wosia przed wyborami. Wielu z nich krytycznie wypowiada się więc na temat Pazury, który godząc się na zostanie ambasadorem kampanii miał w otwarty sposób opowiedzieć się po jednej z politycznych stron.

„A ja pamiętam, jak Pazura wspierał Kwaśniewskiego w kampanii prezydenckiej w 1995 roku. Wówczas „był” człowiek lewicy i postępu. Jak to aktor zmienia poglądy…”; „Kiler! No co Ty?”; „Co za dupek! Najpierw starszym ludziom sprzedawał różne rzeczy przy okazji swoich wątpliwych występów, a teraz działa z PiS-em – tego można było się po nim spodziewać!” – czytamy w sekcji komentarzy na jednym z popularnych portali informacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co kombinuje Kaczyński? Chce wejść w koalicję z największym wrogiem
  2. Wygląda jak nietoperz. Będziecie bardzo zaskoczeni tym, jakim zwierzakiem jest
  3. Andrzej Duda publicznie upokorzony. Zrobili z niego niekompetentnego głupka
  4. Ile zarabia Sonia Bohosiewicz? Ma zaskakujący biznes!

Czy twoim zdaniem przedstawiciele PiS powinni wygrać wybory samorządowe 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]