Nie sądziłem, że kiedyś ta ?przyjemność? spotka mnie, ale przyszedł na to czas. Rzadko publikuję coś na facebooku, przeważnie powstrzymuję się od komentowania czegokolwiek i uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania. Tym większe było moje zdziwienie, gdy w piątek rano przeczytałem na moim profilu, iż? mój wpis (ten wyżej) nie spełnia standardów strony!

Nie tak dawno Wojciech Cejrowski dostał bana na 3 miesiące za to, że manifestował swoje poglądy. Skrajnie prawicowe, kościelne, niektórzy powiedzą, że średniowieczne. Jednak ma prawo do własnej opinii, z którą nie każdy musi się zgadzać. Takie prawo mam i ja ? młody obywatel, któremu wpajano, iż żyje w demokratycznym kraju, gdzie liczą się z jego zdaniem, a ponadto na pewno nigdy nie doświadczy cenzury. A doświadczył. I to niejednokrotnie.

10458607_565902823542542_7724816805102629805_nJak już wspomniałem, rzadko coś komentuję, a moje teksty nie dotyczą tylko prawicy lub lewicy. Staram się trafić do każdego. Każdego, kto jest otwarty na dyskusję. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy wpis został skasowany. Skąd mam screena? Pewna osoba zrobiła, bo chciała innej pokazać. Teraz tylko mi podesłała, bo poprosiłem po jego zniknięciu. Sam bym na to nie wpadł, bo po co mi tego kopia? Ważna jest jednak inna rzecz. Dwa razy za namową znajomych też zgłosiłem pewne pozycje, które, w mojej, a także i ich ocenie, zasługiwały na usunięcie. Raz była to flaga z sierpem i młotem na zdjęciu w tle, a następnie strona ?Najseksowniejsze 4., 5., i 6-latki?. Za każdym razem dostałem jednak odpowiedź, że administratorzy nie widzą w nich nic złego i abym zapoznał się ze standardami społeczności. Dziwne, że takie coś, co, przede wszystkim, jest na podłożu pedofilskim (strona) i popularyzuje komunizm (zdjęcie) jest przyjęte jako cuda objawione, a zgoła odmienne poglądy traktowane są jako coś sprzecznego z prawem. Dodajmy: międzynarodowym.

Na koniec napiszę tylko jedno: Polska będzie wolna tylko wtedy, kiedy wolne będą media.

...

Zobacz również

Student politologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim. Konserwatysta, katolik. Przeciwnik upadającej cywilizacji zachodu. Zwolennik zastąpienia po-okrągłostołowej sitwy nowymi ludźmi.