Ceny warzyw i owoców są wyższe niż kiedykolwiek.
Pixabay smykcur
Jakub Kossakowski - 29 Maja 2020

Cena groszku i fasolki już przebiła cenę truskawek. Za owoce i warzywa zapłacimy krocie

Nie da się ukryć, że ceny warzyw i owoców w tym roku będą wyższe niż te, do których zdążyliśmy przywyknąć. Jednak mało kto podejrzewał, że osiągną one taki poziom. Prawdopodobnie nikt się nie spodziewał, groszek czy fasolka będą droższe od truskawek.

Wiele czynników ma znaczący wpływ na komfort naszego życia. Bez wątpienia należą do nich ceny warzyw i owoców. To właśnie na nich w dużej mierze bazuje dieta większości osób. W związku z tym podwyżki cen bezpośrednio odbijają się na zasobności naszych portfeli.

na cmentarzu zobaczył dziwny napisNa cmentarzu zauważył dziwny napis na grobie. Podszedł bliżej i zaniemówił, natychmiast wyciągnął telefonCzytaj dalej

Ciężko uwierzyć, że ceny warzyw i owoców osiągają taką wysokość

Prawdopodobnie każdy zdążył zauważyć, że ceny warzyw i owoców poszły w górę. Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że dla niektórych truskawki mogą stać się nieosiągalnym rarytasem. Okazuje się jednak, że pewne produkty spożywcze będą jeszcze droższe.

Ceny warzyw i owoców pną się z górę z uwagi na panującą suszę. Co prawda ostatnio byliśmy świadkami częstszych opadów, jednak to nadal nie jest wystarczające. W znacznym stopniu przyczyniła się do tego bezśnieżna zima. Nie bez znaczenia są tutaj zmiany klimatyczne, które będą w przyszłości coraz bardziej dotkliwe. Ponadto na ceny warzyw i owoców wpłynął również kryzys związany z pandemią. Jak sytuacja prezentuje się oczami ekspertów i sprzedawców?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna umył włosy po 10 latach.Umył włosy po raz pierwszy od 10 lat. Widok zwala z nóg, zajrzał do zlewu i zamarłCzytaj dalej

Jakich cen mogą spodziewać się Polacy?

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Wyborcza, Główny Urząd Statystyczny już na początku roku wskazywał, że ceny żywności w ciągu 12 miesięcy wzrosły o 8,4%. Warto zauważyć, że same owoce podrożały o 19,3%. Jeden ze sprzedawców wypowiedział się o tym jak prezentują się ceny warzyw i owoców.

- Ceny są wysokie, ale zaczynają spadać. W zeszłym tygodniu fasolka szparagowa kosztowała u mnie 45 zł, teraz 38 zł. Jest spod folii, dlatego jest taka droga. Staniały też cukinie. Za to ceny szparagów cały czas utrzymują się na wysokim poziomie - powiedział sprzedawca podczas rozmowy z portalem Wyborcza.

Nie da się ukryć, że owoce i warzywa znacząco podrożały. Jak donosi portal Wyborcza, cena za kilogram truskawek wynosi od 15 do 26 złotych, czereśnie mogą kosztować nawet 50 złotych, a za groszek przyjdzie nam zapłacić aż 45 złotych. Jednak wysokie ceny warzyw i owoców nie zniechęcają kupujących.

Dzisiaj grzeje:

1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilny komunikat. Ogromne niebezpieczeństwo, trzeba bardzo uważać

2. Zupełnie nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Liczba zarażonych gwałtownie wzrosła

- Bardzo dużo młodych ludzi zaczęło u mnie robić zakupy. Kiedy wprowadzono przepis, że między godz. 10 a 12 mogą robić zakupy tylko seniorzy, to młodzież zaczęła przychodzić w tym czasie tutaj. Mówią, że owoce i warzywa kupione na targu są bez porównania lepsze niż te, które kupowali w markecie. A jeszcze jak słyszą, że mogą zapłacić kartą, to już w ogóle są zachwyceni - nadmienił sprzedawca podczas rozmowy z portalem Wyborcza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Została mamą w wieku 13 lat. Rówieśnicy szydzili z niej i wróżyli ponurą przyszłość, zaskoczyła jednak wszystkich
  2. Polski gwiazdor miał poważny wypadek. Ranił drugiego kierowcę. Może trafić na trzy lata do więzienia
  3. Maleńka córka zabiła własną mamę. Kobieta umierała na jej oczach, tata był bezradny
  4. Żona Szumowskiego była ostatnią Polką, która widziała Matkę Teresę. Święta wypowiedziała wtedy prorocze słowa, dotyczą jej małżeństwa
  5. Tragiczne wieści obiegły media. Nie żyje Andrzej Duda, trener i działacz piłkarski
  6. Wyjął 50 zł i zapłacił w restauracji. Nagle kasjer zbladł, bo odkrył prawdę o banknocie

Jajka w ziemiDo dziury w ziemi wrzucił jajka i polał słodkim napojem. Chwilę potem wydarzyło się niebywałe, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: WyborczaPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News