Ceny w 2018 drastycznie się zmienią! Oto co podrożeje, a co stanieje

Ceny w 2018 drastycznie się zmienią! Oto co podrożeje, a co stanieje

Czujemy ekscytację na samą myśl o zbliżającym się 2018 roku. Nie możemy się doczekać, co przyniesie nam nowy rok, a tymczasem okazuje się, że słowa Benjamina Franklina, który mawiał, że w życiu są tylko dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki, są ponadczasowe i unikalne. Oto, co podrożeje, a co stanieje w 2018 roku.

W tym roku niewątpliwie mieliśmy okazję obserwować spektakularne podwyżki cen podstawowych produktów żywnościowych takich jak, np. masło czy jajka. Tym razem nastąpi największa podwyżka cen żywności w skali ostatnich pięciu lat. ZOBACZ TAKŻE: Piwo, paliwo, parkometry i wiele innych. Ta lista nowych potężnych podwyżek cen zepsuje ci dzień

Sprawdź, co podrożeje, a co stanieje

- Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł we wrześniu w ujęciu rocznym o 2,2 proc., zaś w ujęciu miesięcznym o 0,4 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

W praktyce oznacza to, że ceny podstawowych produktów, nie tylko żywnościowych, ale także środków czystości drastycznie pójdą w górę. Zdrożeją również usługi mające na celu zachowanie lub przywrócenie zdrowia. Zmiany cen nie obejmą odzieży, kosztów wyposażenia mieszkania. Wzrosną natomiast ceny usług związanych z utrzymaniem mieszkania.

ZOBACZ TAKŻE: To miało stać się dużo później! Polski system emerytalny właśnie RUNĄŁ Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News