Rząd uruchamia nowy program! 25 000 PLUS

Rząd uruchamia nowy program! 25 000 PLUS

Wielu kierowców niezmiennie uskarża się na wysokie ceny paliwa. Niestety już wkrótce zwiększą się one jeszcze bardziej. Co ciekawe, rząd przygotowuje jednak program, który będzie polegał na... dopłacaniu do zakupów nowych samochodów.

W krajowym Sejmie posłowie przegłosowali ostatecznie projekt zawierający zmiany w ustawie dotyczącej biopaliw. Władze chcą bowiem utworzenia "Funduszu Niskoemisyjnego Transportu", którego finansowanie będzie oczywiście pochodziło z podatku akcyzowego oraz nowej dopłaty, wynoszącej łącznie 80 złotych na 100 litrów paliwa (cena wzrośnie nawet o 10 groszy na 1 litrze).

Ceny paliwa znów wzrosną

Co ciekawe, rząd zamierza jednak wypromować w ten sposób ekologiczne środki transportu. Nie chodzi tym razem o tramwaje, a o... elektryczne samochody, których na polskich drogach wciąż jest naprawdę niewiele. - W ramach tego funduszu planujemy dofinansowanie zakupu kilkudziesięciu tysięcy samochodów elektrycznych wraz z budową ok. 20 tys. punktów ładowania w całym kraju. W 2019 roku dopłaty do. zakupu samochodu elektrycznego mogą już wynieść ok. 25 tys. zł na pojazd. W kolejnych latach wysokość wparcia będzie zależna od potrzeb klientów i kształtowania się rynku - powiedział na temat projektu Krzysztof Tchórzewski, pełniący funkcję ministra energii.

Dofinansowanie nie dla wszystkich

Przeciwnicy projektu jeszcze przed jego wprowadzeniem zaznaczają, że trafi on przede wszystkim do najbogatszych Polaków. Samochody elektryczne stanowią bowiem duży wydatek nawet z finansową pomocą państwa. Ostatecznie dopłaci do nich jednak każdy kierowca. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Kaczyńskiego odwiedza w szpitalu kobieta! Czuwa przy jego łóżku
  2. Wyciekły skandaliczne listy! Mateusz Morawiecki jest SZANTAŻOWANY, wiemy przez kogo
  3. Protestujący w Sejmie mają dość! Wzywają do obalenia PiS
Następny artykuł