benzyna(1)
fot. pxhere.com
Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2018

Kolejne podwyżki i fala krytyki! Od Nowego Roku będzie jeszcze gorzej

Ceny paliwa już od wielu lat nie były tak wysokie. Co prawda w ostatnich tygodniach gdzieniegdzie cena za litr spadła poniżej 5 złotych, to i tak frustracja kierowców sięga zenitu. Co gorsze, w nadchodzącym roku może być jeszcze drożej.

Ceny paliwa zależne są od wielu czynników, a jednocześnie, jeżeli drożeje benzyna, to inne produkty również są droższe. Wynika to z prostej zależności. Jeżeli dostawca i producent muszą zapłacić więcej za transport towaru, to jego finalna cena również będzie wyższa. Dlatego w tym roku mogliśmy zaobserwować tak drastyczne podwyżki, jeżeli chodzi między innymi o ceny żywności.

Ceny paliwa będą jeszcze wyższe

W tym roku cena za litr paliwa przekroczyła wszelkie wyniki z ostatnich lat. Jednak paliwo to nie jedyny problem Polaków, ponieważ zdrożeć mają również inne rzeczy. W tym wypadku największe zwyżki przewidywane są w sektorze energetycznym. Wizja gigantycznych rachunków za prąd wisi już nad nami od jakiegoś czasu. Oczywiście rząd zapewnia nas, że im zapobiegnie, ale wiele osób w to nie wierzy i słychać już żarty, że taniej będzie przerzucić się na świeczki. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób głośno pokazuje swoje niezadowolenie tą sytuacją. Według specjalistów w przyszłym roku czekać nas może największa inflacja od lat, a to nie wróży nic dobrego. Zwłaszcza że w tym samym roku mamy też wybory parlamentarne i w takim wypadku PiS będzie musiał się bardzo mocno tłumaczyć z tego, w jakim stanie jest nasza gospodarka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Jak widać stopniowo podnoszące się ceny paliw to zaledwie wierzchołek góry lodowej, z którą już niebawem może się zderzyć Polska. Jeżeli faktycznie spełni się najczarniejszy ze scenariuszy, to może wręcz dojść do otwartego sprzeciwu obywateli. Już od jakiegoś czasu kierowcy ostrzegają przed protestem, a ich cierpliwość jest już na wyczerpaniu. Rok 2019 może więc okazać się bardzo gorący ze względu na liczne podwyżki cen i niezadowolenie Polaków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zbigniew Ziobro szeryfem Polski? Zatrzymania na pokaz i zastraszanie
  2. Donald Tusk będzie miał wyjątkowe święta. Jarosław Kaczyński może mu tylko pozazdrościć!
  3. Ta decyzja PiS zmieni życie nas wszystkich. Będzie jeszcze gorzej
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Wellman o aborcji. Można się zdziwić
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News