Ceny paliw cały czas idą w górę, a od jakiegoś czasu nie spadają poniżej poziomu 5 złotych za litr. Teraz prezydent podpisał nowelizację, która całkowicie likwiduje jeden z podatków.

Kierowcy nie mieli ostatnio lekko. Rosnące ceny paliw wiele osób przyprawiały o prawdziwy atak szału. Dodatkowo zapowiedzi ze strony rządu odnośnie do zwiększenia podatków od paliw oraz opłat za wjazd do czystych stref i opłat parkingowych dolewały tylko oliwy do ognia.

Jednak teraz dla wielu osób nastąpił prawdziwy przełom. Prezydent Andrzej Duda popisał projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz Prawa celnego, która likwiduje akcyzę na niektóre typy paliw.

PRZECZYTAJ: Ważna wiadomość dla kierowców. Ceny paliwa się zmienią

Ceny paliw spadną?

Nowelizacja ustawy obejmuje sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony (LNG), ale tylko w wypadku przeznaczenia ich do napędzania silników spalinowych. Ma to być uwarunkowane walką ze smogiem.

Rząd w ten sposób chce zachęcić Polaków do korzystania ze zdrowszych dla środowiska paliw. Silniki zasilane gazem produkują znacznie mniej spalin, przez co idealnie wpisują się w zamysł rządu, który promuje samochody napędzane elektrycznie oraz te z mniejszą emisją spalin.

PRZECZYTAJ: PiS uznało, że paliwo jest ZBYT TANIE. Będą PODWYŻKI

Właścicieli pojazdów napędzanych gazem ta informacja bez wątpienia ucieszy. Co jednak z osobami z silnikami na benzynę lub diesel? Ich ta ustawa nie obejmuje i bardzo możliwe, że podniesie to sprzeciw ze strony użytkowników tradycyjnych paliw, którzy i tak już są bardzo niezadowoleni z tego, co robi rząd. Taki cios wymierzony w ich stronę może okazać się zgubny dla PiS.

Nowelizacja przeszła już przez Sejm i Senat oraz została podpisana przez prezydenta, przez co już niedługo wejdzie w życie. Jest to kolejna ustawa wprowadzona bez rozgłosu za plecami obywateli, którzy mogliby się jej sprzeciwić.

Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!


Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!

źródło: niezalezna.pl