Ceny paliw są najmniejsze od lat. A to jeszcze nie koniec, nie wszyscy są jednak zadowoleni

Ceny paliw są najmniejsze od lat. A to jeszcze nie koniec, nie wszyscy są jednak zadowoleni Źródło: Creative Commons

Ceny paliw już teraz spadły do poziomu, dzięki któremu są najtańsze od lat. Wielu kierowców jest zadowolonych, co prawda podróżowanie jest ograniczone, ale niektórzy zdążyli zatankować do pełna. Jednak nie wszyscy będą zadowoleni.

To już pewne, obecne ceny paliw są najniższe od lat. Ostatni raz ropa byłą tak tania w 2002 roku. Niestety, w związku z epidemią koronawirusa, zmniejszyła się ilość osób, które tankują na stacjach benzynowych. W związku z tym nie wszyscy na tym zyskają.

Ceny paliw spadną, ale niektórzy mogą być niezadowoleni

Średnio, spadek ceny benzyny w Polsce szacuje się na poziomie 22-23 groszy na litrze, a w przypadku diesla, o 24 grosze. Średnio litr paliwa kosztuje 4,52 zł, a ropy 4,60 zł. Na mniejszych stacjach benzynowych, w miejscowościach na obrzeżach, jak i z dala od miejskich aglomeracji, można zatankować jeszcze taniej, bo nawet poniżej 4 zł za litr.Co więcej, prognozuje się dalsze spadki. Benzyna 95 ma kosztować od 3,99 - do 4,30 zł, a diesel ma mieścić się w przedziale 4,30 - 4,55 zł. Oczywiście najtańszy będzie autogaz, LPG może kosztować nawet poniżej 2 zł za litr (1,97 - 2,06 zł za litr). Choć wielu Polaków jest z tego stanu zadowolonych, nie wszyscy na tym zyskają.

Eksperci zapowiadają co będzie z cenami paliw po epidemii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wydaje się, że dzisiaj problemem dla wszystkich staje się nie poziom cen, ale poziom sprzedaży paliw. Oznacza to przede wszystkim problemy właścicieli stacji. Ograniczenie wyjazdów służbowych i prywatnych pozostanie w domach i praca zdalna będą przekładały się na niższe zapotrzebowanie na paliwa.- informowali eksperci domu maklerskiego BM Reflex.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat
2.
Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Niektórzy podejrzewają, że po zakończeniu epidemii, właściciele stacji będą chcieli "odbić sobie" straty i podniosą ceny paliwa. To jednak nie oznacza, że zapłacimy dużo więcej, sytuacja na rynku wskazuje na to, że możemy się spodziewać kolejnych spadków cen za baryłkę ropy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News