Centrum Onkologii zamknięte z powodu koronawirusa. Wstrzymano przyjęcia

Centrum Onkologii zamknięte z powodu koronawirusa. Wstrzymano przyjęcia Źródło: Pixabay

Centrum Onkologii z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia pacjentów. Zakażonych jest 12 osób. Pacjenci zostali przewiezieni do innych placówek. Przyglądamy się sytuacji na Śląsku.

Śląsk to region, w którym sytuacja epidemiologiczna jest najgorsza z całej Polski. Czeskie władze podjęły nawet decyzję o otwarciu granic dla Polaków, za wyjątkiem przejść granicznych znajdujących się w województwie śląskim. Z powodu panującej pandemii zamknięto kopalnie, a rząd myśli o innych ograniczeniach tylko dla tego regionu.

Z powodu stwierdzenia zakażeń koronawirusem zamknięto klinikę w Narodowym Centrum Onkologii w Gliwicach. Testy potwierdziły obecność COVID-19 u 12 osób - 6 pacjentów oraz 6 pracowników. Klinika Chirurgii Onkologicznej w Narodowym Centrum Onkologii w Gliwicach została zamknięta oraz odwołano wszystkie przyjęcia.

Centrum Onkologii zamyka trzy oddziały

Zakażenia odkryto w jednym z trzech oddziałów kliniki Centrum Onkologii, w którym leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego. Co prawda ten odcinek jest odseparowany od pozostałych znajdujących się w Centrum i ma oddzielną obsadę pielęgniarsko-lekarską, jednak zdecydowano się na zamknięcie wszystkich trzech oddziałów kliniki.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Pacjenci, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 zostali odizolowani, a następnie zostaną przetransportowani do szpitali jednoimiennych, czyli takich które specjalizują się w leczeniu chorób zakaźnych, w tym koronawirusa. Pracownicy zaś - zgodnie z wytycznymi prawa sanitarno-epidemiologicznego - będą musieli poddać się kwarantannie, zostali oni także objęci nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Narodowego Centrum Onkologii w Gliwicach wydało komunikat.

- Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących w Instytucie w czasie pandemii, tj. o noszeniu maseczki ochronnej, zachowywaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczamy wstęp osobom towarzyszącym pacjentom zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki - podaje "Dziennik Zachodni".

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. GIF wycofał leki, które stosują tysiące Polaków. Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie ich w domu

Pozostałe oddziały i kliniki Narodowego Centrum Onkologii w Gliwicach pozostają otwarte i pracują w trybie wzmocnionego reżimu sanitarnego, ale przyjęcia pacjentów odbywają się planowo. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa zamknięcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News