Wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie 15 sierpnia, były kolejną okazją do starć pomiędzy zwolennikami odmiennych opcji politycznych. Znów musiała także interweniować policja. Co zadziwiające, jeden z funkcjonariuszy stał się jednak gwiazdą nagrania, które jest prawdziwym hitem wśród polskich internautów.

Kiedy policjanci usuwali z ulicy osoby blokujące marsz ONR, między uczestnikami kontrmanifestacji oraz członkami służb doszło do wielu nieprzyjemnych wymian zdań. Jedna z nich, uwieczniona na krótkim nagraniu, stała się niezwykle popularna wśród użytkowników Twittera.

Jeden ze zgromadzonych w Warszawie Obywateli RP krzyknął do policjanta stojącego obok, aby ten „wciągnął brzuszek”. Nie spodziewał się jednak odpowiedzi, którą natychmiast otrzymał.

– Zaraz cię wciągnę, ale nosem – odpowiedział zdenerwowany policjant, nie wiedząc raczej, że cała sytuacja jest nagrywana. Została już jednak opublikowana na Twitterze i staje się coraz bardziej popularna. Na portalu polubiło ją już ponad 1,5 tys. osób, a prawie 500 podało dalej, aby zapoznać z nią swoich obserwatorów.

...

Zobacz również