Był wyjątkowym człowiekiem, chciał być doceniony. Nie żyje

Był wyjątkowym człowiekiem, chciał być doceniony. Nie żyje

Jego śmierć wywołała żałobę dosłownie w całym kraju. Żył w cieniu, był jednak bardzo wyjątkowy. Jego przyjaciele nie mogą zapomnieć niesprawiedliwości, która mu się przydarzyła. Zmarł tragicznie.

Nie żyje Celino Villaneuva Jaramillo. Mało kto o nim słyszał, całe swoje życie spędził bowiem w cieniu nie rzucając się nikomu w oczy. W czym był wyjątkowy? Był najstarszym człowiekiem świata. Zmarł mając 121 lat, na dodatek przyczyna śmierci jest wyjątkowo przykra.

Nie żyje Celino Villaneuva Jaramillo. Najstarszy człowiek świata

Celino miał wyjątkowego pecha. Jego pierwszeństwa do tytułu najstarszego człowieka świata nie uznała firma Guiness, która czuwa nad rejestracją wszystkich światowych rekordów. Jak to możliwe, że nie został wpisany do legendarnej księgi rekordów? Jego akt urodzenia spłonął w pożarze przed ponad 20 laty. On sam twierdził, że miał wówczas 99 lat. Od tego czasu nie posiadał żadnego oryginalnego oficjalnego dokumentu, który poświadczałby jego wiek. Niemniej jego "rekord" był uznawany w Chile, skąd pochodził. W 2016 roku minister sprawiedliwości osobiście wręczył mu nowy dowód osobisty, w którym został wpisany rok urodzenia 1896. Jak stwierdził szef resortu, przeprowadzono śledztwo, które w sposób niezaprzeczalny dowiodło wieku Jaramillo.

Zmarł w tragicznych okolicznościach

Jego śmierć spowodował splot nieszczęśliwych wypadków. Chociaż trudno w to uwierzyć, przyczyna nie była naturalna - staruszek nie zmarł po prostu ze starości. Nastąpiło to po wypadku. Celino Villaneuva Jaramillo niefortunnie spadł z łóżka i złamał sobie trzy żebra. Jedno z nich przebiło płuco i z tego powodu starszy mężczyzna zmarł. W Chile wszyscy są przekonani, że żegnają najstarszego człowieka świata. Nie przekonuje ich zapis w księdze rekordów Guinessa o najstarszym mężczyźnie, którym ma być 112-letni Japończyk Masazo Nonaka. Nie wierzą także w opinię, że najstarszym człowiekiem na świecie jest kobieta, także Japonka, mająca 117 lat Nabi Tajima. Ich zdaniem to właśnie Jaramillo ma prawo do tego tytułu i nic mu go nie może odebrać, nawet pożar, w którym spłonął jego akt urodzenia.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Koszmarna wiadomość. NIE ŻYJE wielki polski bohater
  2. Była Pierwsza Dama NIE ŻYJE
  3. Aktorka "Na dobre i na złe", "Plebanii" i "Klanu" nie żyje. Odmawiała pomocy lekarzy
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu