Poparcie udzielane przez celebrytów kandydatom często staje się ich przekleństwem. Zwykle „gwiazdy” decydują się poprzeć modnych, popularnych kandydatów, byle nie narazić się na ostracyzm w środowisku. 

Rzadko zdarza się, by ktoś z środowiska sław poparł kandydata plasującego się w tabelach wyborczych poza pierwszymi miejscami. Wydaje się jednak, że udzielanie poparcia Pawłowi Kukizowi staje się w środowisku celebrytów czymś modnym. Po tym, jak zrobił to Kuba Wojeówdzki coraz więcej mniejszych i większych „gwiazd” decyduje się wyjawić swoje polityczne sympatie. Do grona zwolenników Kukiza dołączył Mariusz Pudzianowski.

Innego zdania na ten temat jest Piotr Kukulski (brat wokalistki Natalii Kukulskiej), który próbował sił w branży muzycznej pod pseudonimem Pekay. Jeszcze niedawno brylował w głównych mediach. Na swoim Facebooku pisze, by „nie głosujcie na Mariana Kowalskiego, Jacka Wilka, Grzegorza Brauna oraz Pawła Kukiza.

„Zagłosujcie na najmocniejsza anty systemową formacje czyli Janusz Korwin-Mikke i jego partię. Nie wiadomo kto z pozostałych kandydatów jest podstawiony, żeby rozproszyć nasze głosy anty systemowe” – pisze Pekay na swoim Facebooku.

https://www.youtube.com/watch?v=7mpEFpqxUZM

Mariusz Pudzianowski dwukrotnie wyraził poparcie dla Kukiza na swoim Facebooku.

Prezydenta Bronisława Komorowskiego poparli między innymi Adam Małysz, Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski oraz Janusz Gajos.

...

Zobacz również