Wojciech Cejrowski ponownie pojawił się w programie „Minęła 20”. Tym razem znany podróżnik przyrównał działania polskiej opozycji do hitlerowców.

Lewa strona nie ma żadnych oporów moralnych, żeby kłamać. To prawa strona czuje się niezręcznie, gdyby oszukiwała. Natomiast lewa storna kłamie wtedy, kiedy im potrzeba. Wszystko według tego, czego Goebbels uczył: rzucaj kłamstwami, to coś się przyklei – grzmiał Wojciech Cejrowski na antenie TVP Info.

Cejrowski stwierdził również, że osoby oskarżające Antoniego Macierewicza o współpracę z rosyjskimi służbami tak naprawdę same mają tego rodzaju powiązania. Jego zdaniem celowo chcą oni zdyskredytować szefa MON.

Sami jesteśmy w KGB, ale jak kogoś można oskarżyć, że jest w KGB, to ważne, żeby było skuteczne. Przecież dla nich, gdyby był w KGB, to byłby to kolega z branży, ale oni wiedza, że dla strony przeciwnej, to ogromne przeżycie. Używają tych argumentów, które przemówią (…) „Gazeta Wyborcza” zastawia swój blok, bo nie jest w stanie się utrzymać i to pomimo tego, że Soros pompuje swoją forsę, a gość od Amber Gold kupował drogie ogłoszenia. Kłamstwo musi kiedyś przegrać – mówił rozemocjonowany podróżnik.

Największe poruszenie w sieci wywołała jednak wypowiedź dotycząca afery reprywatyzacyjnej. Według wielu osób Wojciech Cejrowski swoimi słowami „obraził pamięć milionów ofiar Holocaustu”.

Poruszyła mnie kwestia, że urzędnik oddałby kamienicę Pszczółce Mai, gdyby akt był poprawny. To tancerze na grobach, bo jakiś Polak miał kamienicę, jakiś Żyd miał kamienicę, obaj wyszli przez komin w Auschwitz. To nie jest szmalcownictwo, to są tancerze na grobach, którzy pszczółkom Majom rozdawali kamienice – komentował aferę reprywatyzacyjną Wojciech Cejrowski.


źródło: TVP Info

...

Zobacz również