Cejrowski: władza wysyła za mną patrole policji za krytykę, jak za komuny

Cejrowski: władza wysyła za mną patrole policji za krytykę, jak za komuny

Wojciech Cejrowski napisał na swoim profilu na Facebooku: Jak za dawnych lat, za komuny, a potem za czasów Kwaśniewskiego, chodzi za mną Policja. Podróżnik uważa, że jest to zemsta za filmik o aferach władzy, jaki wypuścił przed 2 turą wyborów prezydenckich.

W piątek rano w Gdańsku, gdy szedłem sobie na śniadanie u Pellowskiego zatrzymał mnie dwuosobowy patrol Policji. I znów chcieli się umówić na przesłuchanie, lub wręczyć mi Wezwanie na przesłuchanie do Chojnic. Na pytanie czemu ktoś ich posyła osobiście w miejsce gdzie przebywam wakacyjnie, zamiast posłać mi pocztą wezwanie nie potrafili odpowiedzieć. Poinformowali mnie jednak o co mniej więcej chodzi - o paragraf dotyczący agitacji wyborczej, a konkretnie o mój film "Nie wybierajcie śmieci". (Film ten nie agitował za żadnym z kandydatów, był skierowany PRZECIWKO kandydatowi Komo, no ale...). I znowu, tak jak na wiosce, nasłani na mnie Policjanci (bardzo mili i uprzejmi!!) nie potrafili mi powiedzieć dlaczego ten ktoś w Chojnicach nie wysyła normalnego wezwania pocztą lecz nasyła na mnie patrole - napisał Cejrowski. Chodzi o ten, zamieszczony 20 maja na Facebookowym profilu podróżnika filmik:
Posted by Wojciech Cejrowski na face book on 19 maja 2015 Nagranie ma prawie 3,5 mln wyświetleń i odbiło się ogromnych echem w mediach społecznościowych. Polub Pikio.pl, by być na bieżąco: ds
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News