Wojciech Cejrowski, najlepiej sprzedający się polski pisarz, postanowił dołączyć do bojkotu sieci Empik rozpoczętego przez internautów w związku z kampanią reklamową, której twarzami byli Adam Nergal Darski oraz Maria Czubaszek.

Cejrowski stwierdził, że „być może sam strzela sobie gola”, aczkolwiek prosi swoich czytelników, aby jego najnowszą książkę kupowali w innych księgarniach, albo w ogóle. Chodzi o publikację „Wyspa Prerii”.

Pisarz pochwalił się trzema nagrodami od sieci Empik za sprzedaż jego książek. Podkreśla, że najpewniej dostałby czwartą, aczkolwiek dołączą do bojkotu sieci księgarni.

„Empik z okazji świąt Bożego Narodzenia reklamuje się dwiema twarzami. Jedną z tych twarzy jest facet, który podarł największy bestseller świata, Biblię, i reklamuje księgarnię! Drugą z tych twarzy jest Maria Czubaszek, która chełpi się dzieciobójstwem. Jak to się ma do świąt Bożego Narodzenia, do stajenki betlejemskiej, do Dzieciątka?” – mówi Wojciech Cejrowski.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.