Wojciech Cejrowski słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem zabrał głos w sprawie niedawnych nawałnic. Jego wypowiedź doprowadziła internautów do furii.

Cejrowski jest regularnym gościem audycji „Radiowy przegląd prasy” w Radio Koszalin. W audycji komentuje wraz z Andrzejem Rudnikiem najnowsze wydarzenia z kraju. Tym razem na samym początku audycji słynny podróżnik został zagadnięty o wichury i burze, które przeszły przez Polskę.

Proszę pana. No trochę wiatru było, to nie był pierwszy wiatr. Kilka lat temu pokazywaliśmy trąbę powietrzną, która połamała taką ścieżkę… autostradę zrobiła w lesie. To są normalne zjawiska przyrody – bagatelizował sprawę Cejrowski.

W dalszej części swojej wypowiedzi podróżnik jednak nie był już taki łagodny. Jego zdaniem burzy bać się musi ten, kto się nie modli.

Wie pan, czemu pan się bał? Bo pan się nie modli – stwierdził Cejrowski, czym rozbawił prowadzącego audycję Rudnickiego. – Mój stryj przy ostatnich wichurach zaobserwował, że gdzie była kapliczka na posesji, tam wicher nie uderzył – dodał podróżnik.

Jego wypowiedź nie spotkała się z powszechnym zrozumieniem. Internauci zarzucili Cejrowskiemu fanatyzm. Dawali także przykłady sytuacji, w których jego słowa całkowicie się nie sprawdziły.

Proszę pana Cejrowski[ego], idioto. Na posesji posiadam kapliczkę (posiadałem) zmiotło pola, lasy i dom – skomentował zirytowany internauta.

https://www.youtube.com/watch?v=05iYQkjfcHU

Źródło: polityczek.pl

...

Zobacz również