Wojciech Cejrowski udzielił wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy”, w którym zadeklarował chęć napisania nowej Konstytucji wraz z Pawłem Kukizem i Mariuszem Maxem Kolonko. Podróżnik przedstawił swoje pomysły na rozwiązanie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Cejrowski ostro skrytykował premier Beatę Szydło. Według podróżnika, jest ona „miękka”.

– Rząd Szydło prosi jakieś Komisje Weneckie o audyt, tłumaczy się przed zagranicą oraz kontynuuje politykę rządu PO. Naród zagłosował przeciwko ustaleniom PO i Szydło powinna je wycofać. To nie jest zachowanie lidera. Szydło jest miękka – mówił.

Cejrowski skrytykował również polską Konstytucję z 1997 roku, która według niego jest przyczyną obecnego kryzysu wokół Trybunału.

– Konstytucję z roku 1997 pisał Kwaśniewski, więc jest to konstytucja nasycona myśleniem komunistycznym, a nie swobodami obywatelskimi. Przegapiono w niej trójpodział władzy i zasadę, że nie wolno być sędzią we własnej sprawie. Dlatego przeżywamy obecny kryzys – przekonywał.

– Konstytucję USA napisali amatorzy patrioci: Waszyngton i spółka. Siądę z Kukizem, zaprosimy Maxa Kolonkę i napiszemy – dodał.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: dziennik.pl, Do Rzeczy

...

Zobacz również