Cejrowski bezlitośnie o Merkel. Porównał ją do...

Cejrowski bezlitośnie o Merkel. Porównał ją do... Źródło: źródło: wikimedia.org/Ryszard Hołubowicz, labottegadelbarbieri.org

Wojciech Cejrowski, choć oficjalnie "nie bawi się w politykę" jest zadeklarowanym sympatykiem prawicy. Znany podróżnik i publicysta, kiedy jest więc już pytany o ocenę obecnej polityki Unii Europejskiej czy zdanie w kwestii napływu do Europy uchodźców, nie przebiera w słowach. Tym razem Cejrowski ostro skrytykował działania niemieckiej kanclerz.

Podróżnik nie ma wątpliwości, że za złą sytuację w Unii Europejskiej odpowiada jedna osoba. Do dołka, w którym znajduje się obecnie wspólnota, miała pokierować Unię sama Angela Merkel, która zdecydowanie ma w niej bardzo ważny głos. Zdaniem Cejrowskiego, to właśnie szefowa niemieckiego rządu jest winna kryzysowi na linii UE - Turcja, choć ten wywołały władze Holandii.

 - Kto do tego wszystkiego doprowadził? Pani Merkel! Dała forsę Turcji bez żadnych gwarancji, a teraz weszła z konflikt z Turkami. To wielka baba, która pilnuje całej Europy, a nie upilnowała jakoś Holandii, która zabroniła ministrowi suwerennego kraju wjechać do własnej ambasady. (...) Unia płaci 3 miliardy na ochranianie granicy, a Turcja może wziąć te trzy miliardy i granicy nie chronić. A Unia nie jest w stanie strzec naszych granic - grzmiał Cejrowski.

Cięty język Cejrowskiego nie pozwolił mu jednak zakończyć swojej wypowiedzi na temat Merkel w taki sposób. Podróżnik bardzo ostro skomentował sylwetkę niemieckiej kanclerz, którą określił mianem "autorytarnej" i porównał ją do samego... Adolfa Hitlera.

 - To nie jest żaden działacz demokratyczny, tylko kolejny kanclerz Niemiec jak Bismarck czy tam Adolf Hitler. Nie chodzi o zbrodnie, tylko o sposób zarządzania krajem, ten autorytarny sposób - podsumował.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News