Cejrowski atakuje PiS. “Prowadzę biznes na 3 kontynentach, to nie są chrześcijanie” (video)

Cejrowski atakuje PiS. “Prowadzę biznes na 3 kontynentach, to nie są chrześcijanie” (video) Źródło: fot. wikimedia commons - flickr

Wojciech Cejrowski znany jest ze zmienności politycznych poglądów. Ktokolwiek by nie był bowiem u władzy, jest przez niego głęboko krytykowany. Tym razem, w wywiadzie dla TV Republika, wypowiedział się negatywnie na temat decyzji polityków PiS.

- PiS mi się wcale nie podoba, bo to są socjaliści - skomentował swój stosunek do rządzącej partii Cejrowski. Według niego główny problem PiS leży w braku kandydatów z charyzmą, osobowością. Największa krytyka spadła jednak na pomysł rządu dotyczący ustanowienia podatku obrotowego od sklepów wielkopowierzchniowych.

- Po co pani Szydło chce zwiększać dochody do budżetu? Państwo powinno coraz mniej zabierać, a więcej zostawiać w rękach obywatela, żeby ten obywatel sam sobie zagospodarował pieniądze - powiedział Cejrowski, dodając potem, że "żaden z polityków PiS nie był nigdy w biznesie".

Prowadząca wywiad dziennikarka próbowała oczywiście bronić partii rządzącej, jednak podróżnik i publicysta nie ustąpił. - Prowadzę biznesy na trzech kontynentach i widzę różnicę. W Polsce jest tak, że muszę zapłacić VAT, to jedna kara za to, że wyprodukowałem zysk w mojej firmie i potem płacę podatek dochodowy dlatego, że zarabiam. To jest niegodziwość, to nie jest chrześcijański system - powiedział, przyrównując partię rządzącą do... komunistów.

Politycy PiS nie ustosunkowali się jeszcze oczywiście do jego wypowiedzi. https://www.youtube.com/watch?v=hO03Oy4DjsU
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News