Wojciech Cejrowski znany jest ze zmienności politycznych poglądów. Ktokolwiek by nie był bowiem u władzy, jest przez niego głęboko krytykowany. Tym razem, w wywiadzie dla TV Republika, wypowiedział się negatywnie na temat decyzji polityków PiS.

PiS mi się wcale nie podoba, bo to są socjaliści – skomentował swój stosunek do rządzącej partii Cejrowski. Według niego główny problem PiS leży w braku kandydatów z charyzmą, osobowością. Największa krytyka spadła jednak na pomysł rządu dotyczący ustanowienia podatku obrotowego od sklepów wielkopowierzchniowych.

Po co pani Szydło chce zwiększać dochody do budżetu? Państwo powinno coraz mniej zabierać, a więcej zostawiać w rękach obywatela, żeby ten obywatel sam sobie zagospodarował pieniądze – powiedział Cejrowski, dodając potem, że „żaden z polityków PiS nie był nigdy w biznesie„.

Prowadząca wywiad dziennikarka próbowała oczywiście bronić partii rządzącej, jednak podróżnik i publicysta nie ustąpił. – Prowadzę biznesy na trzech kontynentach i widzę różnicę. W Polsce jest tak, że muszę zapłacić VAT, to jedna kara za to, że wyprodukowałem zysk w mojej firmie i potem płacę podatek dochodowy dlatego, że zarabiam. To jest niegodziwość, to nie jest chrześcijański system – powiedział, przyrównując partię rządzącą do… komunistów.

Politycy PiS nie ustosunkowali się jeszcze oczywiście do jego wypowiedzi.

https://www.youtube.com/watch?v=hO03Oy4DjsU

...

Zobacz również