Cebula- jak ją przechowywać?
Pixabay Couleur
Jakub Kossakowski - 19 Maja 2020

Babcie doskonale wiedziały, jak przechowywać cebulę, by się nie psuła. Mało kto dziś pamięta o spektakularnej sztuczce

Cebula jest jednym z najczęściej wykorzystywanych warzyw w polskiej kuchni. Jej krojenie co prawda może nas przyprawić o łzy, jednak potrawy wzbogacone o jej smak rekompensują w pełni ten mankament. Dla niektórych przechowywanie cebuli może być kłopotliwe. Na szczęście istnieje sztuczka, dzięki której dłużej zachowa świeżość.

Mało które warzywo cieszy się taką popularnością jak cebula. Nic dziwnego, jej ostry smak znacząco potrafi poprawić smak wielu dań. Nasze babcie miały pewien sposób na to, by cebula się nie psuła i długo cieszyła nas swoją świeżością. Na czym polega zapomniana sztuczka sprzed lat?

Media obiegły informacje o śmierci zasłużonego lekarzaTragiczne wiadomości, zmarł słynny lekarz. By walczyć z epidemią, przełożył emeryturęCzytaj dalej

Cebula - królowa polskiej kuchni

Cebula jest nieodłącznym elementem kuchni polskiej. Ostatnio przedstawialiśmy przepis na przepyszne pieczone pierogi, których farsz w dużej mierze składał się z tego warzywa. Tym razem możesz dowiedzieć się, co zrobić, by cebula dłużej zachowała swoją świeżość, a co za tym idzie swoje właściwości, mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że cebula jest bogata w składniki odżywcze. Należą do nich witamina A, witamina C, witamina E, wapń, fosfor, flawonoidy, siarka oraz żelazo. Niestety, kiedy warzywo traci świeżość, tych składników ubywa. Wyjątkowo przydatna okaże się więc sztuczka, którą stosowały nasze babcie. Mało kto o niej pamięta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zaczęła rodzić.Kobieta nagle zaczęła rodzić. Chwyciła za telefon i poprosiła 10-letniego synka o niebywałą rzeczCzytaj dalej

Co zrobić, żeby cebula zachowała dłużej swoją świeżość?

W przechowywaniu tego warzywa najważniejsze jest, by każda cebula była w jak najlepszej kondycji. Poobijana lub uszkodzona znacznie szybciej przestanie być jadalna. Nie powinniśmy jej przechowywać również w lodówce. W takim razie jakie warunki przechowywania powinna mieć cebula?

Najlepiej sprawdzi się miejsce możliwie najbardziej przypominające spiżarnię. Cebula potrzebuje suchego, chłodnego, zacienionego otoczenia. Takie warunki sprawią, że niestraszna jej będzie pleśń, a procesy rozwojowe rośliny zostaną ograniczone do minimum. Jak długo cebula zachowa świeżość w takim miejscu?

Dzisiaj grzeje:

1. Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki? Szumowski odpowiedział, padł konkretny termin
2. Szymona Hołownię zaczepił bezdomny na ulicy. Nie miał pojęcia, że wszystko się nagrywa. Na jaw wyszedł nieznany fakt

Sposób naszych babć zapewni warzywu zaskakująco długą zdatność do spożycia. Cebula może utrzymać swoją świeżość nawet osiem miesięcy. Z całą pewnością taki wynik można uznać z imponujący. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż zapamiętać tą sztuczkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cierpisz na przewlekłe przeziębienia? Uważaj, może to być objaw nowotworu
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. Jeden z największych banków w Polsce przekazał zdumiewający komunikat. Nagła zmiana, nikt nie mógł jej przewidzieć
  4. Przez 32 lata szukała porwanego syna. Nagle w Dzień Matki dostała niebywałą wiadomość
  5. Po latach ujawniono, co się działo na planie "Czarnych chmur". Ciężko uwierzyć, wielkie poświęcenie aktora
  6. Eksperci z EFI podali piorunujące dane. Grzyby, jagody, orzechy czy zioła zbierane w lesie są warte miliardy

Roksana WęgielRoksana Węgiel powiedziała, jakiej swojej piosenki nie lubi. Ogromne zdziwienie dla fanówCzytaj dalej

Źródło: Haps

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News