Zatrutych ponad 600 osób, 85 w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Wszystko przez cebulę

Zatrutych ponad 600 osób, 85 w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Wszystko przez cebulę Źródło: matthiasboeckel Pixabay.com

Cebula to jedno z bardziej popularnych warzyw na całym świecie. Okazuje się, że to właśnie ona była powodem poważnego zatrucia ponad 600 osób. Stan 85 był na tyle poważny, że konieczne było przetransportowanie ich do szpitala. Instytucja kontrolująca żywność ostrzega przed jej spożyciem, a firma wystosowała komunikat o możliwym niebezpieczeństwie. Sytuacja jest wyjątkowo groźna, gdyż cebula tej firmy jest bardzo popularna.

Cebula dostarczana przez tę firmę, jest bardzo popularna, a wielu konsumentów decyduje się na jej zakup. Dostępność oraz atrakcyjna cena powodują, że często ląduje w koszyku, jednak okazuje się, że może stanowić ogromne niebezpieczeństwo. Wystosowano apel, aby pod żadnym pozorem jej nie spożywać. Do tej pory zatruło się ponad 600 osób, a możliwe, że będzie ich więcej.

Zwykła cebula stała się ogromnym zagrożeniem

Cebula dostarczana przez firmę Thomson International Inc. to powód zatrucia ponad 600 osób. Służby potwierdziły, że 85 osób, które ją spożyły musiało zostać hospitalizowanych ze względu na nagłe pogorszenie stanu zdrowia. Potwierdzono, że wszyscy trafili do placówek w wyniku zatrucia się bakteriami salmonelli, a eksperci, którzy zajęli się sprawą doszli do zaskakujących ustaleń. Eksperci pracujący w Agencji Żywności i Leków doszli do wniosku, że wszyscy zatruci spożywali wcześniej cebulę konkretnego producenta. Niezwłocznie podjęto kroki, gdyż okazało się, że nie ma znaczenia czy warzywo było wcześniej poddawane obróbce termicznej czy też nie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Firma natychmiast wydała pilne oświadczenie

Thomson International Inc. dostarczająca warzywo postanowiła natychmiast ostrzec klientów w USA, którzy mogli je kupić, aby pod żadnym pozorem jej nie spożywali. Cebula stanowi bowiem zagrożenie dla ich zdrowia. Podobny komunikat wydała Agencja Żywności i Leków, która wzięła pod lupę zastanawiający przypadek masowego zatrucia.

- Aby być bezpiecznymi, nie jedzcie cebuli ani innych potraw i nie próbujcie jej gotować - ostrzegła agencja. Firma potwierdziła, że każda cebula może okazać się niebezpieczna. Nie należy spożywać cebuli czerwonej, cukrowej oraz białej, gdyż może skończyć się to wizytą w szpitalu. Zatrute osoby potwierdziły, że nie zawsze sami decydowali się na zakup produktu, część przypadków dotyczy osób, które zjadły ją np. w pizzy kupionej w lokalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

2. Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12. Bez niej nasz organizm nie może sobie poradzić

3. TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia

Cebula powinna trafić do kosza

Cebula tej firmy jest bardzo popularna w cały Stanach, dlatego zagrożenie, że skala zatruć się zwiększy jest naprawdę spore. Eksperci apelują, aby wszyscy posiadający w swojej kuchni warzywo od Thomson International Inc. czym prędzej wyrzucili ten produkt do śmietnika i pod żadnym pozorem nie spożywali go. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
  2. Michał Szpak zagotował się ze złości. Fani przecierają oczy ze zdumienia, nigdy nie był tak wściekły
  3. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  4. Fani pogrążeni w smutku. Nie żyje uwielbiany przez nich gwiazdor
  5. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News