Znany kucharz podzielił się prostym sposobem na krojenie cebuli. Dzięki niemu nigdy więcej nie uronisz łzy

Znany kucharz podzielił się prostym sposobem na krojenie cebuli. Dzięki niemu nigdy więcej nie uronisz łzy Źródło: Unsplash/Lars Blankers

Cebula nie jest warzywem, które przyjemnie się kroi. Sporo osób ma problemy z jej posiekaniem, gdyż zalewa się łzami i niemalże nie widzi na oczy. Okazuje się, że jest na to jeden, prosty sposób.

Cebula jest popularnym dodatkiem do wielu potraw. Czy to do zwyczajnej smażonej kiełbasy, czy jako jeden ze składników sałatki. Dlatego też dosyć często trafia ona na deskę do krojenia w kuchni. Niestety, w tym momencie zaczynają się schody.

Krojenie cebuli to jedna z mniej przyjemnych czynności w kuchni

Z reguły krojenie cebuli kończy się płaczem i pociętymi palcami, bo zalane łzami oczy przeszkadzają nam w patrzeniu i przypadkiem kaleczymy się nożem. Doświadczeni w kuchennych bojach usiłowali wypracować własną metodę siekania tego sprawiającego problemy składnika wielu dań.

W tym przypadku warto uczyć się od profesjonalistów, którzy przez lata pracy w kuchni, musieli niejednokrotnie siekać cebulkę. Jako że jest to ich chleb powszedni, wypracowali metodę odpowiedniego krojenia tego warzywa. Znany ekspert pokazał, jak pokroić cebulę, żeby nie zalać się przy tym łzami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cebula krojona w ten sposób, nie doprowadzi nas do płaczu

Jak pokroić cebulę, żeby się nie popłakać? Sposób na to pokazał znany kucharz Jack Scalfani. Najpierw trzeba w główce cebuli znaleźć jej czubek, w miejscu, gdzie wcześniej był jej korzeń. Następnie trzeba obrócić główkę do góry. Następnie wsadzić nóż głęboko w cebulę i wyciąć cały jej środek, z korzeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Po wykonaniu tej operacji możemy zabrać się za obieranie cebuli ze skórki. Gdy już to zrobimy, nacinamy ją ostrym nożem wzdłuż, aby uzyskać dwie równe połowy. Potem robimy cztery, pięć nacięć w poprzek połówek, obracamy ją o 90 stopni i siekamy już cebulkę w równą kostkę. Dla ułatwienia zamieszczamy film z nagraniem całego procesu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Została zgwałcona przez brata, gdy miała 14 lat. Ostateczny cios wymierzyli jej jednak rodzice
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

Źródło: Newsner

Następny artykuł