Pijany funkcjonariusz wjechał wprost pod koła tira. Stanowcza reakcja służb

Pijany funkcjonariusz wjechał wprost pod koła tira. Stanowcza reakcja służb Źródło: pixabay/cocoparisienne/

CBŚ jest organizacją, której funkcjonariusze mają na celu zwalczać przestępczość. Tym razem to jeden z oficerów okazał się być zagrożeniem dla innych. Za spowodowanie wypadku poniesie surowe konsekwencje.

CBŚ jest jednostką organizacyjną Policji, która ma na celu rozpoznawanie, zapobieganie i przede wszystkim zwalczanie przestępczości zorganizowanej w całym kraju. Zapewne każdy gdyby znalazł się w otoczeniu jednego z funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego bez wahania czułby się jak najbardziej bezpiecznie. Tym razem jednak było zupełnie inaczej. Mężczyzna, który na swojej drodze napotkał jednego oficera, mógł za to zapłacić bardzo wysoką cenę.

42-letni funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego zapomniał najwyraźniej o przestrzeganiu prawa. Między Lesznem a Lipnem mężczyzna kierując swoim pojazdem doprowadził do wypadku. Kierujący Audi Q5 poruszając się prostą drogą zjechał na pobocze. Chcąc wykonać manewr zawracania zaczął skręcać w lewo chcąc włączyć się do ruchu.

Funkcjonariusz CBŚ spowodował wypadek

Nie zachowując ostrożności wyjechał na drogę po której właśnie poruszała się ciężarówka. Kierowca tira jadąc zgodnie z przepisami nie spodziewał się takiego zachowania ze strony drugiego mężczyzny, przez co nie miał szans na wyhamowanie pojazdu. Z wielkim impetem uderzył w bok znacznie mniejszego samochodu. Siła uderzenia była tak duża, że Audi wpadło do rowu, który znajdował się aż 100 metrów dalej. Tir wpadł natomiast do rowu będącego po drugiej stronie drogi, na której doszło do wypadku. 

Podczas zderzenia tir uderzył w lewy bok Audi. W skutek tego wydobycie rannego z pojazdu okazało się nie być tak proste. Interweniować musieli funkcjonariusze straży pożarnej. Mężczyzna, którego wreszcie udało się wydostać z samochodu natychmiast trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Już na miejscu okazało się, że w jego krwi znajdowało się aż 1,6 promila alkoholu. Z powodu pękniętej trzustki mężczyzna musiał niezwłocznie zostać poddany operacji.

Na całe szczęście drugi kierowca doznał tylko niegroźnych obrażeń zewnętrznych, a jego życiu nic nie zagrażało. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spowodował wypadek - musi ponieść konsekwencje 

Oczywistym dla każdego jest, że dopuszczenie się przestępstwa jakim jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku, nikomu nie może ujść na sucho. W przypadku oficera CBŚ, który na co dzień dba o bezpieczeństwo innych i za życiowy priorytet powinien obrać sobie przestrzeganie prawa, nie może być inaczej. Mężczyzna poniesie surowe konsekwencje swojego czynu. 

W sprawie 42-latka zostało wszczęte postępowanie. Na chwilę obecną jest on zawieszony w wykonywanych dotychczas przez siebie czynnościach. Zostanie on jednak ostatecznie zwolniony ze służby, a po zakończonym postępowaniu mężczyzna ma przejść na emeryturę

ZOBACZ RÓWNIEŻ NA PIKIO.PL:

  1. Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po skromnej córce prezydenta!
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Katarzyna Dowbor zetknęła się z niewymowną tragedią. Serce pęka
  4. Córka Zbigniewa Wodeckiego jest przepiękna! To czysty ojciec
  5. Koszmarny dramat Poli Raksy. Mąż bezlitośnie ją upokorzył, coś strasznego

Źródło: NATEMAT

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News