Marian M., opolski polityk związany z Polskim Stronnictwem Ludowym został aresztowany w związku z zarzutami o czyny pedofilskie. Oprócz niego zatrzymano sześć innych osób.

Jak informują lokalne media, Marian M., radny miasta Zdzieszowice niedaleko Opola został – wraz z sześcioma innymi osobami – zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze w związku z zarzutami o pedofilię.

Ponadto rzeczniczka poznańskiej prokuratury ujawniła, że mężczyzna miał nakłaniać małoletnich poniżej 15-tego roku życia do poddania się „czynności seksualnej” przez internet.

 – Materiały, które były umieszczane w sieci, mężczyźni pozyskiwali za pośrednictwem komunikatorów i kamerek internetowych. Zatrzymani nawiązywali znajomość z dziećmi, które były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni wymieniali się plikami  za pośrednictwem specjalnie do tego dedykowanych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej – czytamy z kolei na stronie CBŚ.

Policja skonfiskowała również komputer i nośniki danych, które znaleziono w domu aresztowanego polityka.

Marian M. był znany w swoim mieście. Często organizował pikniki dla dzieci. Był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, z którego list startował w wyborach.

bh

...

Zobacz również