CBA wydało milion złotych na programy szpiegujące obywateli
Wiadomości Pikio - 8 Lipca 2015

CBA wydało milion złotych na programy szpiegujące obywateli

Hacking Team, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania szpiegującego została shackowana. W wyniku wirtualnego włamania do sieci wyciekły nazwy, adresy i maile jej klientów. Jednym z klientów włoskiej firmy było polskie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak na razie nie wiadomo kto dokonał włamania do bazy danych włoskiej firmy jednak ta informacja schodzi na dalszy plan ponieważ sieć rozgrzewają dane, które w wyniku włamania zostały opublikowane. Do sieci trafiło 400 GB danych, które zawierają adresy, kody źródłowe programów oraz - co najważniejsze - dane klientów włoskiej firmy i wszystkie faktury na dokonane transakcje. Na liście klientów znalazło się kilka państw, w tym Polska. Ze strony polskiej klientem Hacking Team w 2012 roku było Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zakupiło wirusa komputerowego służącego do inwigilacji smartphonów. Koszty transakcji wyniosły 178 tys. euro za wirusa oraz opłata roczna w wysokości 30 tys. euro za wsparcie techniczne. Do dnia dzisiejszego koszty te wynoszą zatem ok. 1 miliona złotych.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News