CBA w domu ministra sportu w rządzie PO. Będą zarzuty

CBA w domu ministra sportu w rządzie PO. Będą zarzuty Źródło: fot. wikimedia

Jak podano w komunikacie CBA, w poniedziałek rano do domu byłego ministra sportu i turystyki w rządzie Platformy Obywatelskiej, Andrzeja Biernata, weszło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa ma związek z nieprawdziwymi oświadczeniami majątkowymi.

Podczas przeszukania w domu byłego ministra funkcjonariusze CBA zwracali uwagę przede wszystkim na pieniądze, papiery wartościowe, rachunki za zakup biżuterii, wakacji czy drogiego wyposażenia domu. Przeszukanie ma na celu znalezienie dowodów w sprawie.

 - Były minister sportu Andrzej B. stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Chodzi o oświadczenia majątkowe złożone w latach 2010-2014, w których według CBA, były minister zaniżył swoje dochody nawet o ponad 85 tys. zł oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku w postaci samochodu.

Były minister w rządzie Platformy Obywatelskiej nie został zatrzymany. Został natomiast wezwany do prokuratury w charakterze podejrzanego.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źrodłó: cba.gov.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News