Centralne Biuro Antykorupcyjne miało zakaz interesowania się sprawami związanymi ze stołecznym ratuszem i powiązanymi z nim politykami – donosi FAKT, który dotarł do pierwszych wyników audytu w CBA.

Jak pisze gazeta, zakaz zajmowania się stołecznym ratuszem i jego samorządowcami miał wydać szef delegatury na początku pierwszej kadencji – aktualnie byłego szefa CBA – Pawła Wojtunika. Jak ujawnia informator gazety, „tłumaczenie było takie, że to czysta polityka, a CBA nie zajmuje się politykami jako takimi„.

W konsekwencji CBA – do którego zadań należy przede wszystkim zwalczanie korupcji w instytucjach państwowych – nie interesowało się w ogóle sposobem przeprowadzania i legalnością największych przetargów i inwestycji w Warszawie. Mowa jest tu o milionach złotych.

Sam Paweł Wojtunik odpiera zarzuty twierdząc, że za czasów jego szefowania Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu, wojewódzkie delegatury miały wolną rękę i same decydowały o tym czym się zajmują i interesują. Wojtunik zaprzecza jakoby wydawane im były polecenia z góry. Według byłego szefa CBA doniesienia medialne o wynikach audytu w CBA to „legendy”.

Raport z audytu w CBA ma zostać opublikowany już niebawem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: fakt

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.