CBA miało zakaz interesowania się stołecznym ratuszem

CBA miało zakaz interesowania się stołecznym ratuszem

Centralne Biuro Antykorupcyjne miało zakaz interesowania się sprawami związanymi ze stołecznym ratuszem i powiązanymi z nim politykami - donosi FAKT, który dotarł do pierwszych wyników audytu w CBA.

Jak pisze gazeta, zakaz zajmowania się stołecznym ratuszem i jego samorządowcami miał wydać szef delegatury na początku pierwszej kadencji - aktualnie byłego szefa CBA - Pawła Wojtunika. Jak ujawnia informator gazety, "tłumaczenie było takie, że to czysta polityka, a CBA nie zajmuje się politykami jako takimi".

W konsekwencji CBA - do którego zadań należy przede wszystkim zwalczanie korupcji w instytucjach państwowych - nie interesowało się w ogóle sposobem przeprowadzania i legalnością największych przetargów i inwestycji w Warszawie. Mowa jest tu o milionach złotych.

Sam Paweł Wojtunik odpiera zarzuty twierdząc, że za czasów jego szefowania Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu, wojewódzkie delegatury miały wolną rękę i same decydowały o tym czym się zajmują i interesują. Wojtunik zaprzecza jakoby wydawane im były polecenia z góry. Według byłego szefa CBA doniesienia medialne o wynikach audytu w CBA to "legendy".

Raport z audytu w CBA ma zostać opublikowany już niebawem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News