Bartłomiej M. zatrzymany. Były rzecznik Macierewicza w rękach CBA

Bartłomiej M. zatrzymany. Były rzecznik Macierewicza w rękach CBA Źródło:

CBA zatrzymało Bartłomieja M. Właśnie pojawiła się informacja, iż dzisiaj z samego rana były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej oraz najbliższy współpracownik Antoniego Macierewicza wraz z pięcioma innymi osobami został zatrzymany. 

CBA zatrzymało Bartłomieja M. Stał się osobą znaną w Polskiej polityce dzięki współpracy z Antonim Macierewiczem. Zaczęła się ona w momencie rozpoczęcia prac sejmowego zespołu ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. W momencie, gdy wiceszef partii PiS objął stanowisko ministra obrony, jego współpracownik był rzecznikiem, a za swoje zasługi odznaczony został przez Macierewicza medalem. Właśnie w mediach pojawiła się informacja, iż dziś wczesnym rankiem doszło do zatrzymania Bartłomieja M. oraz kilku innych osób. Miały one trafić w ręce CBA, a podejrzewane są o szereg budzących wątpliwości powiązań i zachowań wiązanych z jedną z największych spółek w kraju.

Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało w oficjalnym komunikacie, iż Bartłomiej M. został dziś rano zatrzymany. - Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej - czytamy w komunikacie. Jak donoszą media, mowa jest o niegospodarności, wykorzystywaniu swoich wpływów, a nawet fałszowaniu dokumentów związanych z zawieraniem umów przez spółkę PGZ S.A. - W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej - dodaje CBA. W sprawie już zaczęli wypowiadać się polscy politycy. - Nie wiem, nie znam sprawy. Trudno mi to komentować. CBA ma to do siebie, że prowadzi szereg postępowań - komentował sprawę Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Zatrzymany został również znany polityk, Mariusz A. K.

Oprócz Bartłomieja M. doszło również do zatrzymania 5 innych osób, wśród których jest również polityk Mariusz Antoni K., kojarzony w ostatnim czasie przede wszystkim z głośnej awantury rodzinnej związanej z rozstaniem ze swoją żoną, która nie mogła pogodzić się ze stratą. Z tego powodu postanowiła przekonać ukochanego, by do niej wrócił, co czyniła, publikując odważne zdjęcia oraz pisząc głośny "psalm żony niezłomnej". Na scenie politycznej zasłynął przede wszystkim w związku ze słynną wycieczką polityków PiS do Madrytu, kiedy to leciał wraz z Adamem Hofmanem i Adamem Rogackim tanimi liniami. Podróż ostatecznie opisali jako samochodową delegację, za którą pobrali zaliczki w wysokości bliskiej 20 tys. zł.Całe zdarzenie zakończyło się wtedy m.in. dymisją Hofmana. Zgodnie z doniesieniami, wszyscy zatrzymani mają zostać przewiezieni do prokuratury w Tarnobrzegu. W związku ze sprawą CBA ma rozpocząć przeszukania w ponad 30 lokalizacjach. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Wstyd. Zagraniczne media atakują Polskę za brak reakcji na antysemitów w Auschwitz
  2. WSTYD na cały świat na obchodach w Auschwitz! „Żyd to nikt, walczyć z żydostwem, pokażcie napletki”
  3. Rząd manipuluje ws. Stefana W. i śmierci Pawła Adamowicza?
  4. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News